válkaČeskoslovenskoobjevy

Škola snů: Učitel pro své žáky udělal třídu jako z Bradavic

+ 2 fotky+ 3 fotky

Jak si získat pozornosti dětí během vyučování? Učitel z Oregonu Kyle Hubler na to šel originálně a třídu pro své žáky vyzdobil v duchu Bradavic.

Simona Knotkova 16. října 2017

I když tématicky vyladěná učebna skutečně slaví u studentů úspěch, Kyle Hubler si s ní hlavně splnil svůj sen. V dětských letech měl podobně jako miliony dalších dětí velké přání – chodit do bradavické školy. Věděl ale, že něco takového se mu nikdy nesplní.

„Jako učitel jsem jednou s dětmi probíral jejich sny. Tehdy mi došlo, že vlastně dokážu svůj dětský sen proměnit v realitu. Nebylo to přímo tak, jak jsem si v dětství představoval, ale pořád to bylo něco, co by mé dvanáctileté já potěšilo a udělalo ho pyšným. Chtěl jsem, aby mí studenti viděli, že i oni mohou dosáhnout svých snů nehledě na to, jak moc velké nebo magické jsou,“ vypráví muž.

Už v loňském školním roce vyzdobil třídu několika harrypotterovskými prvky. V sezóně 2017/2018 svůj nápad rozvinul naplno a učebnu proměnil v regulérní bradavickou místnost včetně emblémů čtyř kouzelnických kolejí, tapet ve tvaru cihel, kůží potažených knih, sov či dveří v podobě legendárního nástupiště 9 ¾.

Hublerovi trvalo kolem sedmdesáti hodin, než dal ve svém volném čase třídu dohromady. Všechny kouzelnické propriety zaplatil ze své kapsy, některé vzal přímo ze své osobní potterovské sbírky. Za výsledek to ale podle něj stálo.

„Miluju svou práci a miluju studenty, se kterými pracuji. Chci, aby pro ně třída byla bezpečným místem, kde budou rádi chodit a užívat si učení,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu