válkaČeskoslovenskoobjevy

Skandální fotky z čínské školy obletěly svět. Studenti na nich během vyučování kouří

Skandální fotky z čínské školy obletěly svět. Studenti na nich během vyučování kouří
Zdroj: odditycentral.com

Už několik měsíců kolují internetem fotky ze zemědělské univerzity v Kchun-mingu. Studenti se na nich oddávají kouření cigaret.

Simona Knotkova 20. března 2019

Fotky kouřících studentů se na internetu poprvé objevily loni v listopadu. Lidé si je mezi sebou začali sdílet prostřednictvím čínské obdoby Twitteru Weibo. Od té doby se snímky rozšířily také do dalších zemí a staly se virálem. Na školu v čínské provincii Jün-nan se kvůli tomu snesla vlna kritiky. Vedení ústavu má však pro kontroverzní podívanou nečekanou výmluvu – prý se tak stalo v rámci výuky o tabáku.

„Učitel přinesl do hodiny několik druhů cigaret a umožnil studentům, aby si je vyzkoušeli, a lépe tak porozuměli, jak různé tabáky chutnají, jak dráždí krk, jakou po sobě zanechávají pachuť v ústech a jak vypadá jejich popel. Studenti byli o všem dopředu informováni a nikdo z nich nebyl ke kouření nucen. Pokud nechtěli, nemuseli se hodiny zúčastnit,“ brání se děkan zemědělské univerzity Čao Čeng-siung.

Dodává, že se jednalo o ojedinělý typ vyučování a rozhodně k němu na škole nedochází pravidelně.

Jeho slova potvrzují i sami studenti. „Jednalo se o výuku cigaretové technologie. Nebylo to opravdové kouření. Je třeba, abychom zkoumanou látku objevovali svými smysly,“ míní jeden z účastníků kurzu.

Většina lidí na sociálních sítích s podobným druhem výuky ale nesouhlasí. „Jaké budou závěrečné zkoušky z tohoto předmětu? Kdo vykouří cigaretu rychleji?“ ptá se jízlivě jeden z uživatelů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu