válkaČeskoslovenskoobjevy

Šílený vrah Ed Gein měl dům plný lidských ostatků, toužil se oblékat do ženské kůže

Šílený vrah Ed Gein měl dům plný lidských ostatků, toužil se oblékat do ženské kůže
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Je to příběh, který inspiroval hollywoodské tvůrce. Sadistický podivínský vrah s úchylnými zálibami a podivnou minulostí se stal předlohou pro filmy jako Mlčení jehňátek nebo Psycho. Řeč je o Edu Gainovi, muži, který vyděsil i otrlé policisty.

Tomáš Chalupa 9. dubna 2018

Ed Gein, známý jako Plainfieldský řezník, byl v mládí zakřiknutý nesmělý chlapec s podivným chováním. Mohla za to jeho matka, náboženská fanatička, která Eda trestala za to, že se snažil najít si kamarády, zavírala ho i s jeho bratrem na farmě, kde jim předčítala dlouhé pasáže z Bible. Tvrdila, že celý svět je dílo Satanovo a že všechny ženy jsou děvky. Není divu, že Ed si s nikým nehrál, mluvil si sám pro sebe a celkově se choval velmi podivně.

Když bylo Geinovi 38, stále žil s matkou a bratrem na farmě. Jednoho dne tam vypalovali přebujelou vegetaci a oheň se jim vymkl z rukou a začal se šířit do okolí. Bylo nutné zavolat hasiče. Ti dorazili na místo a oheň rychle uhasili. Gein jim pak oznámil, že se někde ztratil jeho bratr Henry. Hasiči ho našli mrtvého v mokřadu. Nejprve se domnívali, že zemřel při požáru, ale rychle se zjistilo, že mrtev byl ještě před tím.

Místní policie Geina podezřívala, že bratra zabil, ale chyběl důkaz, takže nakonec musel být případ uzavřen jako nehoda. Později ale vyšetřovatelé uvedli, že už tehdy neměli nejmenší pochyby, že vrahem byl Gein. Jen mu to nemohli dokázat.

Několik let po smrti Henryho zemřela i Geinova matka. Gein, místo aby celý rodinný dům zrenovoval, zabednil všechny pokoje, které jeho matka užívala, a sám bydlel v jedné malé místnosti. Ta byla plná nepořádku, protože Gein prakticky neuklízel. Zabýval se pročítáním obskurních magazínů o nacismu, woodoo a kultu smrti.

V listopadu roku 1957 zmizela majitelka místního obchodu s nářadím Bernice Wordenová. Její syn Frank býval ve městě policejním zástupcem a pustil se do pátrání. V obchodě byla nalezena krev a také otevřená a vykradená kasa. Vyšetřovatelé zjistili, že minulý den byl v obchodě Gein a kupoval tam nemrznoucí směs.

Policie vyrazila ke Geinovu domu, aby Geina zatkla a dům prohledala. Všichni byli připraveni, že někde s největší pravděpodobností najdou tělo Berenice Wordenové, ale to, co našli, je málem připravilo o rozum. Geinův dům byl plný lidských ostatků. Bylo tam nespočet různých kostí, celých i rozlámaných, a také lebek. A také tam bylo mnoho předmětů vyrobených z lidské kůže. Byly tu židle potažené lidskou kůží, holínky z lidské kůže, masky vyrobené z obličejů obětí, pás z bradavek, rty, ze kterých byla udělaná šňůrka na rolety, korzet z torza ženského těla a stínítko na lampu z lidského obličeje. Lednice byla plná lidských orgánů.

Nalezeny byly odřezané prsty, čtyři nosy a genitálie devíti různých žen. Bylo nalezeno i tělo Bernice Wordenové, ovšem s odřezanou hlavou. Ta byla zvlášť umístěná v pytli. Její srdce leželo v sáčku vedle těla. Její tělo bylo zavěšeno hlavou dolů, rozpáráno a byly z něj vyvrženy vnitřnosti.

Gein byl zatčen a vyslýchán. Policistům řekl, že obcházel tři různé hřbitovy v okolí a vykopával z nich mrtvoly. Byl přitom prý ve stavu, kdy se nebyl schopen kontrolovat. Jeho motivace byla naprosto šílená. Podle svých slov se snažil vytvořit si z ženské kůže oblek, do kterého by si vlezl a stal se tak svojí matkou.

Přes hordy mrtvol policie obvinila Geina pouze z vraždy Wordenové. Gein u soudu prohlásil, že se psychicky necítí v pořádku, je duševně chorý, a tudíž nevinný. Soudní lékaři u něj diagnostikovali schizofrenii.

Byl shledán duševně nepříčetným. V roce 1957 byl umístěn ve Waupun State Hospital pro doživotně odsouzené zločince. Zemřel na rakovinu 26. července 1984, ve věku 77 let. Je pohřben v Plainfieldu.

Kolik lidí Gein zabil a kolik těl jen získal vykrádáním hrobů, o tom se dodnes spekuluje. V jeho děsivém domě byly části těl, které nepatřily k žádným identifikovaným mrtvolám. Těch měl Gein v domě kolem patnácti. Prokazatelně zabil také Mary Hoganovou, které prostřelil hlavu revolverem. O dalších lidech se dodnes spekuluje.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu