Drsná romantika: dům visí přímo nad mořem! | zdroj: www.primary.niume.com


Šílený dům na útesu. Romantika pro ty, co preferují život na okraji

Proč stavět dům ze země nahoru, když se dá pověsit na skálu? Přesně taková úvaha vedla australskou designovou firmu Modscape, když navrhovala svůj bláznivý domek na útesu. Inspiraci pro něj našla u svijonožců – přisedlých korýšů, kteří se usazují na skalách.

user-avatar

Konny

22. 09. 2014 | 08:04

Stylově a jednoduše zařízený obývací pokoj

Všechno začalo tím, že se na australskou stavební firmu jednoho dne obrátila dvojice Australanů, která si chtěla postavit prázdninový domek v extrémním prostředí na pobřeží Victoria v Austrálii. Architekty pak napadlo nezvyklé řešení: místo aby dům vztyčili na vrcholu skaliska, připevnili ho ocelovými konzolami na čelo útesu. Dům tak visí přímo nad mořem!

Schéma domu

Neobvyklá stavba má pět pater vertikálně propojených výtahem a vstupuje se do ní přes garáž v horním patře. Dům disponuje třemi ložnicemi, obrovským obývákem a dvěma koupelnami.  V suterénu se nachází terasa s grilovacím koutem.

Interiér je schválně zařízen minimalisticky, aby jako stěžejní prvek designu vynikl prosklený výhled na oceán, jenž má majitelům nemovitosti zprostředkovávat úchvatný pocit nadpřirozena a nekonečného prostoru.

Minimalistický design dává vyniknout úchvatnému výhledu na oceán

Dům na útesu je tak další z řady odvážných architektonických staveb, mezi které patří třeba plující domy, domy pod vodou či ledové hotely. „Všechny tyhle stavby jsou však drahé, protože stavební průmysl nesnáší cokoli neobvyklého“ upozorňuje britský architekt Maxwell Hutchinson. Pokud byste si tedy takový dům chtěli pořídit, budete kromě silného žaludku a odvahy z výšek potřebovat i pořádně „mastnou kapsu“.  

Dům na útesu inspirovali svijonožci, kteří žijí přilepeni na skále

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Konny

22. 09. 2014 | 08:04

Zavří­t reklamu