válkaČeskoslovenskoobjevy

Ženu udupal a na tělo načmáral rudou rtěnkou: Fuck you!

Ženu udupal a na tělo načmáral rudou rtěnkou: Fuck you!
Zdroj: wikicommons
+ 1 fotka+ 2 fotky

Brutální vražda Černé Dahlie otřásla nejen obyvateli L.A., ale celými Spojenými Státy. A ještě než se stihly vzpamatovat, byla tu druhá záhadná vražda, jejíž pachatel nikdy nebyl odhalen - žena, doslova udupaná k smrti, měla na těle červenou rtěnkou napsány iniciály B.D. Stál za oběma mordy jeden a ten samý člověk?

Crazy Eyes 13. května 2015

Vraždu pětačtyřicetileté veteránky Jeanne Frenchové, která za války sloužila coby zdravotní sestra v armádě, spojuje s Dahlií víc věcí. Kromě toho, že byly zavražděny jen pár týdnů po sobě v Los Angeles, obě jejich mrtvá těla byla nalezena kompletně nahá a zohyzděná. Stejně jako Dahlii i Jeanne objevil náhodný kolemjdoucí.

10. února 1947 okolo osmé hodiny ráno mířil dělník H.C. Shelby do práce, když v tom si v plevelu u cesty všiml hromádky dámského oblečení. To probudilo jeho zvědavost, přišel blíž a nadzvedl kožešinou zdobený kabát. Jaký byl jeho šok, když pod ním objevil Jeannino nahé tělo…

Žena byla brutálně zbita, celé tělo pokrývaly podlitiny a evidentně utrpěla několik ran do hlavy tupým předmětem. Ačkoliv ale poranění hlavy vypadalo hodně zle, koroner následně zjistil, že nebylo příčinou smrti. Jeanne zemřela na následky krvácení a šoku po zlomení žeber a mnohačetným zraněním způsobeným dupáním – na její hrudi se našly otisky podrážek. Trvalo údajně několik dlouhých hodin, než pomalu vykrvácela.

Vrah navíc zmlácené sestřičce vytáhl z kabelky rudou rtěnku a na zdevastovaný trup jí napsal: “Fuck You, B.D.” ještě s několika dalšími vulgarismy.
Během vyšetřování vyšlo najevo, že French byla před smrtí naposledy viděna v nedalekém baru, kde jí společnost dělal muž tmavší pleti. Barman usoudil, že šlo o jejího partnera, protože je spolu viděl odcházet těsně před zavírací hodinou. Totožnost tohoto muže ale nebyla nikdy odhalena. Že popis neodpovídal jejímu manželu Frankovi nebylo nic překvapivého, ti dva už totiž žili nějakou dobu odděleně.

I Frank se ale dostal na seznam podezřelých. V osudný den ho totiž Jeanne navštívila v jeho bytě, kde se divoce pohádali. Frank vypověděl, že jeho žena byla opilá, uděřila jej kabelkou a odjela. Od té doby ji prý neviděl. Podezření byl zbaven poté, co jeho bytná vypověděla, že byl v době vraždy doma a velikost jeho bot navíc neodpovídala nalezených otiskům. Na vlastní žádost navíc podstoupil výslech na detektoru lži, kterým bez problémů prošel.

Jeanne na snímku s manželem Frankem, který byl číslo jedna na seznamu podezřelých

Jeanne na snímku s manželem Frankem, který byl číslo jedna na seznamu podezřelých

Policisté zadrželi a vyslechli desítky evidovaných sexuálních násilníků, postupně ale byli nuceni všechny vyřadit ze seznamu možných vrahů. Objeli také všechny čínské restaurace v okolí vraždy, protože pitva ukázala, že oběť jedla krátce před smrtí čínské jídlo. Ani to ale nikam nevedlo a vyšetřování zabití Jeanne Frenchové, známé spíš jako vražda s červenou rtěnkou, uvízlo na mrtvém bodě.

Dva elitní detektivové pracovali na případu téměř osm měsíců, za tu dobu se do jejich hledáčku dostal především jeden horký podezřelý – byl jím malíř pokojů, který vymaloval Jeannin dům asi čtyři měsíce před vraždou. Dokonce s ní pak byl i několikrát na rande. Pro jeho vinu hrál fakt, že den po nálezení těla spálil několik párů svých bot a jeho velikost zhruba odpovídala otiskům z místa činu. To ale k jeho usvědčení nestačilo a ani po důkladném prošetřování detektivové další důkazy nenašli.

Stejně jako v případě Černé Dahlie i tentokrát policie selhala. Případ zůstal do dneška nevyřešenou záhadou. Stopy k dalším možným pachatelům byly nakonec slepé nebo tyto muže vyšetřovatelé nikdy nebyli schopni identifikovat a najít. Jeanne Frenchová se tak stala jen další obětí drsné a bezcitné vraždy z roku 1947, jejíž pachatel za svůj skutek nikdy nedostal trest.

Další články

Zavří­t reklamu