válkaČeskoslovenskoobjevy

Seznamte se s vraždícím chirurgem, podle kterého vznikla postava Hannibala Lectera

Seznamte se s vraždícím chirurgem, podle kterého vznikla postava Hannibala Lectera
Zdroj: allthatsinteresting.com

Alfredo Balli Trevino byl vážený chirurg, ale byl to také vrah. Svět se o něm dozvěděl, když ho navštívil ve věznici spisovatel Thomas Harris. A ten pak podle něj napsal postavu Hannibala Lectera.

Tomáš Chalupa 2. června 2018

Pokud znáte postavu Hannibala Lectera ze slavného filmu Mlčení jehňátek, pak znáte i Alfreda Trevina, přestože jste o něm možná nikdy neslyšeli. Thomas Harris, autor románů, které se staly předlohou pro tento film, se s Trevinem setkal osobně. A právě tento vážený chirurg byl předlohou pro postavu sériového vraha Lectera.

Trevino byl vážený chirurg, v dobách, kdy byl ještě medikem, ale zavraždil svou přítelkyni Jesus Castillo Rangelovou. Jejich vzájemná hádka skončila tak, že jí Trevino prořízl hrdlo skalpelem. Pak její tělo částečně rozřezal na kousky, které dal do prázdného hrnce.

Tělo Rangelové se ale našlo a Trevino byl policií obviněn z vraždy. U soudu dostal trest smrti. Byl umístěn do vězení v mexickém městě Monterrey. Právě tam se s ním setkal spisovatel Thomas Harris, který ve vězení navštívil původně jiného vězně Dykese Simmonse, o kterém chtěl psát román. Harris myslel, že Trevino je vězeňský doktor. Zprvu ho vůbec nenapadlo, že je to vězeň a nebezpečný vrah k tomu.

Alfredo Trevino

Alfredo Trevino

„Byl to malý tichý muž s hustými černými vlasy,“ tak ho popsal Harris. Ten o něm psal jako o Dr. Salazarovi, aby zachoval jeho anonymitu. Jejich první rozhovor prý probíhal velmi podobně jako první rozhovor Lectera s agentkou Starlingovou ve filmu. Trevino se Harrise vyptával na mnoho otázek a dával na odiv svou komplikovanou osobnost stejně jako inteligenci.

Vězeňští zřízenci mu pak řekli mnohé o Trevinovi. Podle nich byl kompletně šílený. Jeho chirurgické znalosti mu umožnily rozřezat tělo a umístit jej do malé krabice. Harris byl otřesen, ale materiál pro svou knihu měl opravdu zajímavý.

Trevino nakonec nebyl popraven, ale trest mu byl změněn na 20 let vězení. Ani ty si celé neodseděl, byl propuštěn v roce 1981. Nikdy se pak o své minulosti nechtěl s nikým bavit. Zemřel v roce 2009. Své poslední roky údajně trávil snahou pomoci starým lidem, kteří se ocitli v nouzi nebo postrádali své blízké. Chtěl se tak Trevino vykoupit ze své temné minulosti? To už se nikdy nedovíme.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu