válkaČeskoslovenskoobjevy

Seznamte se s Green Lady: Tahle dáma se obléká jen do zelené, důvod vás překvapí

Seznamte se s Green Lady: Tahle dáma se obléká jen do zelené, důvod vás překvapí
Zdroj: ebela.in
+ 2 fotky+ 3 fotky

Pro pětasedmdesátiletou umělkyni Elizabeth Eaton Rosenthalovou z New Yorku by den začal špatně, kdyby na sobě neměla nic zeleného. V zelené uléhá do postele, do zelené se ráno obléká a v domě, kde bydlí, je vše vybarveno do zelena. S politickou příslušností nebo ekologií to však nemá nic společného.

Yvonne Pokorná 16. ledna 2017

Elizabeth je umělkyní, která odjakživa ráda experimentuje. Ve třicátých letech minulého století se vyžívala v oblečení s potisky, pak ale dávala přednost jednobarevnému outfitu. Od stříbrné, růžové, rudé a modré se postupně propracovala až k zelené a zjistila, že je to barva, v níž se cítí nejlépe. Posledních dvacet let se od hlavy až k patě obléká do všemožných odstínů této barvy.

“Nikdy jsem si nic z toho neplánovala,” svěřila se Green Lady, jak je jí přezdíváno, deníku The New York Times. “Není to posedlost, došlo k tomu tak nějak samo sebou. Možná proto, že jsem vyrůstala v Novém Skotsku, takže když jsem se přestěhovala do New Yorku, chyběla mi kolem zelená,” vysvětlovala. Tato barva ji údajně činí šťastnou a pomáhá jí lépe se vyrovnávat s každodenními problémy života, což o jiných barvách říct nemůže.

“Je to nejpozitivnější barva na světě,” prohlašuje. “Můžete se ráno cítit fakt mizerně, ale jen co se obléknete a zezelenáte, je vám docela báječně.”

Green Lady ve své koupelně

Green Lady ve své koupelně

To však pro zelenou lady není jediným důvodem, proč preferuje zelenou. Podle ní její zelený outfit přináší štěstí i druhým lidem. Lidé ji na ulici rádi vidí a mají radost, když se na ně usměje a pozdraví se s nimi. Turisté si ji fotí a děti se k ní jen hrnou. To potvrzuje i její manžel. Ovšem zachovat věrnost zelené barvě si žádalo od Green Lady nemalé oběti. Kromě toho, že v dnešních obchodech s oblečeních nalézt takto barevný outfit není snadné, si musí mnohé svršky stará dáma sama podomácku obarvovat. Je v tom velmi důsledná, zelené má i spodní prádlo, ponožky, brýle, sponky a jiné doplňky. Nazeleno si barví samozřejmě i vlasy a nehty nebo oční víčka.

Také její dům je zařízen převážně v barvě zelené, od vstupních dveří až po zahradu. Ložní prádlo, okenní závěsy, nábytek, nádobí, ručníky, toaletní papír, zkrátka vše, nač si vzpomenete, má svěží odstín jara. Jak říká, kdyby na sobě neměla zelenou, asi by ani neusnula. Na otázku, jestli se jí tato barva někdy neomrzí, odpoví: “Ach ne, nikdy. Díky ní se každý den cítím líp.”

Další články

Zavří­t reklamu