válkaČeskoslovenskoobjevy

Sexy i s handicapem: Žena nemá nohy, ale sportuje a živí se jako modelka spodního prádla

Sexy i s handicapem: Žena nemá nohy, ale sportuje a živí se jako modelka spodního prádla
Zdroj: Daily Mail
+ 1 fotka+ 2 fotky

Jako zdraví jedinci máme mnohdy tendenci se ze spousta věcí vymlouvat. Pak se ale objeví někdo jako třeba Američanka Kanya Sesser, která nemá nohy, nemůže se volně pohybovat, ale stejně je úspěšnější než velká část z nás. Zkusme si tedy z jejího příběhu vzít inspiraci.

Simona Knotkova 11. února 2016

Kanya Sesser (23) se narodila bez noh. Její rodiče se jí vzdali hned po prvním týdnů a nechali ji ležet na schodech buddhistického kláštera v Thajsku. V pěti letech se jí ujala adoptivní rodina z amerického Portlandu, a ona tak načala novou životní kapitolu. Mýlili byste se ale, kdybyste si mysleli, že kvůli handicapu z ní vyrůstala zahořklá mladá žena.

Kanyu odjakživa bavil sport a v patnácti letech začala také fotit oblečení pro sportovní značky. Později si jí všimli výrobci spodního prádla a dnes fotí pro ně.

Kenya v sexy prádle

Kenya v sexy prádle

„Snímky vyobrazují mou sílu. Ráda díky nim ukazuji lidem jinou stránku, než na jakou jsou zvyklí. Nic neskrývám,“ říká Kanya o své kariéře modelky, která ji v přepočtu na naši měnu vynáší až dvacet čtyři tisíc korun za den.

Podobnou dráhu přitom nikdy neplánovala. Když jí ale do klína spadla příležitost, ani chvilku neváhala. Za své tělo se totiž rozhodně nestydí a naopak doufá, že inspiruje další tělesně postižené. „Jsem odlišná, a to je sexy. Nepotřebuji nohy, abych se tak cítila,“ zní její sebevědomý postoj.

Kenya na skateboardu

Kenya na skateboardu

Svou duševní a fyzickou sílu projevuje i v běžném životě a namísto invalidního vozíku se raději pohybuje pomocí skateboardu nebo pouhých rukou.

V současnosti plánuje vydat autobiografii a ráda by se jako lyžařka za dva roky zúčastnila zimních paralympijských her v Jižní Koreji.

Další články

Zavří­t reklamu