Sex ve vesmíru by byl zatím asi málo vzrušující, ale stejně se o to někdo dřív nebo později pokusí. | zdroj: youtube.com


Sex ve vesmíru? Je načase o tom začít vážně uvažovat!

TÉMATA: vesmír | nasa | sex

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 11. 2016 | 04:24

Jak je to vlastně se sexem ve vesmíru? Oficiálně tak, že nikdy žádný nebyl. Kosmonauti mají plno práce, jsou navlečení do skafandrů, je tam stav beztíže, zkrátka nic, co by povzbuzovalo chuť na nějaké ty hrátky.

Americký astronaut Ron Garan v jednom rozhovoru jen tajemně naznačil, že pokud člověk chce "chvilku sám pro sebe", tak jí může mít i na ISS. Ihned se vyrojily spekulace, že mluví o masturbaci, dokonce se pro to vžil termín spacestrubace. Další názor je, že k sexu možná došlo na palubě sovětských, potažmo ruských vesmírných lodí. Sověti prý byli celkově dost uvolnění, byli první, kdo si vzali s sebou do vesmíru kytaru, na Miru se našly cigarety i vodka, tak proč by tam nemohli kosmonauti a kosmonautky taky souložit?

NASA připouští, že se tímto problémem, ovšem zatím jen v teoretické rovině, rovněž zabývá. Přece jenom délka pobytu ve vesmíru se prodlužuje a smíšené posádky jsou zcela běžné. Ovšem problémem je gravitace, tedy její absence. Chybí totiž i tlak, který by napumpoval krev do potřebných orgánů. Neznamená to, že erekce nemůže nastat, ale chce to více času a hodně se snažit. Podobné je to se zvlhčením vagíny. Ta se sice zvlhčí stejně jako v gravitaci, ale pak jaksi odletí podobně jako jakákoliv jiná tekutina ve stavu beztíže volně do prostoru. Mohlo by se tudíž stát, že by vesmírnou lodí poletovaly koule veginálního sekretu. 

Vůbec nejtěžší však bude samotný sexuální akt. Ve stavu beztíže stačí i mírný náraz nebo tlak a člověk odletí. Milující se pár by tak mohl poletovat lodí, narážet do stěn, celé by to jistě nebylo ani zdaleka tak příjemné, jak si možná lidé představují. NASA tedy nezbude než se výzkumu sexu věnovat i prakticky, protože jinak to dříve nebo později povede k nějaké opravdu nepěkné situaci. Tedy za předpokladu, že k ní už dávno nedošlo a jen se to všechno podařilo utajit!  

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 11. 2016 | 04:24

Zavří­t reklamu