Jakub Kynčl fotil uvnitř hrobek v Údolí králů v Egyptě, kde se běžně fotografovat nesmí.

Jakub Kynčl fotil uvnitř hrobek v Údolí králů v Egyptě, kde se běžně fotografovat nesmí. | zdroj: messagetoeagle.com/novinky.cz


Sestupte s Jakubem Kynčlem do hrobek egyptských faraonů

TÉMATA: egypt | pyramidy

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 10. 2016 | 10:00

Fotografovaní uvnitř egyptských pyramid a hrobek je přísně zakázáno a obrázky se dají pořizovat jen na speciální povolení. Český fotograf a novinář Jakub Kynčl takové povolení po několikatýdenním úsilí získal a mohl tak pořídit unikátní snímky z interiérů slavných egyptských památek.

Získat povolení zabralo Kynčlovi pět týdnů a musel odeslat na 140 mailů. Teprve pak se mohl vydat s fotoaparátem, stativem a dalším vybavením do útrob egyptských hrobek. "Nebylo to vůbec jisté, že povolení dostanu. Egypt běžně toto povolení nevydává," prozradil fotograf. Nejen že nakonec povolení získal, ale také se mu podařilo zajistit si skvělého průvodce. Medhat Ramedan Hafez je VIP průvodce pyramidami, který například dokáže i číst hieroglyfy nebo interpretovat obrazy na zdech.

Cesty do Egypta se Jakub Kynčl příliš neobával, některé evropské destinace jsou podle něj nebezpečnější. "Bezpečnost se tam zdá lepší, než tomu bylo před několika lety," uvedl. Podle něj je na této africké zemi také dobré to, že za jediný australský dolar se tu nají a ještě mu zbude dost peněz na kvalitní černý čaj. Zkrátka Egypt není drahou záležitostí. 

Zdroj

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 10. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu