Hrobka Curtoyové vypadá opravdu podivně, možná je to ve skutečnosti stroj času.

Hrobka Curtoyové vypadá opravdu podivně, možná je to ve skutečnosti stroj času. | zdroj: atlasobscura.com


Sestrojil Samuel Warner stroj času a unikl vlastní smrti?

TÉMATA: londýn | stroj času | teleportace | paranormální jevy

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 11. 2017 | 14:00

Excentrický britský vynálezce byl podivuhodnou osobou své doby. Tvrdil, že vynalezl stroj času nebo neviditelné torpédo. Také jeho smrt obestírá tajemství.

Warnerův stroj času je zapečetěn v hrobce na Bromptonském hřbitově v západním Londýně. Povídá se, že až bude jednou hrobka otevřena, lidstvo získá přístup k největšímu vynálezu všech dob – stroji času. Bohužel zatím je hrobka zavřená a asi to tak ještě dlouho zůstane. Důvod je jednoduchý, nikdo k ní nemá klíče.

Samuel Warner se narodil v roce 1794 do rodiny námořního kapitána. Jeho to však mnohem více než k lodím a moři táhlo k vynalézání. Později se pokusil vynalézt neviditelné torpédo. Dokonce kvůli tomu kontaktoval britského námořního historika Knoxe Laughtona, aby mu pomohl s některými detaily. Ovšem problém byl, že torpédo následně odmítl komukoliv ukázat. A nejen to, odmítl také předat admiralitě i jen nákresy torpéda, dokud mu za ně neda 200 tisíc liber, což je asi sedm milionů v dnešním kurzu.

Projekt torpéda se vlekl. Nikdy nebylo přesně objasněno, zda admiralita projevila o zbraň skutečný zájem. Podle některých zdrojů se o něj zajímal vévoda z Wellingtonu a někteří úředníci z admirality. Vše ale nakonec ukončila Warnerova smrt.

Samuel Warner byl blízký přítel Josepha Bonomiho, významného britského egyptologa a architekta. Bonami byl Egyptem a jeho historií fascinován, dokonce v Blacklingu v hrabství Norfolk postavil mauzoleum ve tvaru egyptské pyramidy. Ta je dodnes opředena mnoha záhadami, prý tam bylo pozorováno velké množství paranormálních jevů. Bonomi se také stal také jedním z prvních lidí, kteří viděli původní egyptské svitky z Údolí králů, plné hieroglyfů. Právě tam měl podle některých zpráv načerpat tajné vědomosti o principu teleportace a cestování v čase, jak je znali staří Egypťané.

Přestože Warner a Bonomi byli ze zcela odlišných sociálních vrstev – Bonomi byl aristokrat a boháč, Warner byl sotva příslušník střední třídy a zemřel jako chuďas – oba pojila vášeň pro vynálezy a technologie. Společně se rozhodli, že instalují v Londýně teleportační zařízení, která jim měla umožňovat cestování v čase. Tato zařízení chtěli stavět na hřbitovech, protože se jim to zdálo jako místo, kde nebudou příliš rušeni a kde i nezvyklá stavba nebude budit příliš pozornost.

Na hřbitově v Bromptonu skutečně postavili svou první hrobku – stroj času. Ta byla určena jisté Hannah Curtoyové, bohaté ženě, která částečně financovala projekt teleportačních zařízení a výměnou za to chtěla, aby hrobka pro ni a její dcery fungovala jako stroj času. Tím by se vyhnula smrti, protože by se přemístila do doby, kdy byla ještě naživu. Chytré, že? Bohužel smrt byla rychlejší a Curtoyová zemřela čtyři roky předtím, než se se stavbou hrobky vůbec začalo. Její tělo tam ale bylo možná v roce 1852 přemístěno z jejího původního hrobu.

V Bromptonu hrobka Curtoyové skutečně stojí, ale podle zkazek se v ní tělo Curtoyové vůbec nenalézá. Nachází se neznámo kde, možná v jiné dimenzi. Hrobka byla postavena tak nějak na černo, bez povolení, není k ní prý žádná dokumentace, což je velmi zvláštní a jen to posiluje dohady o této podivné stavbě.

Warner zemřel náhle za podivných okolností. Zanechal za sebou vdovu a sedm dětí.  Má se za to, že leží na Bromptonském hřbitově, ale nikdo neví kde a také se nezachovaly žádné záznamy o přijetí jeho těla. Existuje mnoho spekulací o tom, že unikl smrti právě díky svému stroji času, který je v hrobce Curtoyové. Ostatně existují i názory, že hrobka v Bromptonu není jediná, že Warner a Bonomi vytvořili sedm hrobek – strojů času a rozmístili je po londýnských hřbitovech. O těch ale není nic známo, a tak jedinou možností, jak přijít celé záhadě na kloub, je otevřít hrobku Curtoyové. Teprve pak budeme s jistotou vědět, kdo a zda vůbec někdo je v ní pohřben, případně, jestli se v ní nachází nějaké tajemné technologie. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 11. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu