válkaČeskoslovenskoobjevy

Sestrojil Samuel Warner stroj času a unikl vlastní smrti?

Sestrojil Samuel Warner stroj času a unikl vlastní smrti?
Zdroj: atlasobscura.com

Excentrický britský vynálezce byl podivuhodnou osobou své doby. Tvrdil, že vynalezl stroj času nebo neviditelné torpédo. Také jeho smrt obestírá tajemství.

Tomáš Chalupa 30. listopadu 2017

Warnerův stroj času je zapečetěn v hrobce na Bromptonském hřbitově v západním Londýně. Povídá se, že až bude jednou hrobka otevřena, lidstvo získá přístup k největšímu vynálezu všech dob – stroji času. Bohužel zatím je hrobka zavřená a asi to tak ještě dlouho zůstane. Důvod je jednoduchý, nikdo k ní nemá klíče.

Samuel Warner se narodil v roce 1794 do rodiny námořního kapitána. Jeho to však mnohem více než k lodím a moři táhlo k vynalézání. Později se pokusil vynalézt neviditelné torpédo. Dokonce kvůli tomu kontaktoval britského námořního historika Knoxe Laughtona, aby mu pomohl s některými detaily. Ovšem problém byl, že torpédo následně odmítl komukoliv ukázat. A nejen to, odmítl také předat admiralitě i jen nákresy torpéda, dokud mu za ně neda 200 tisíc liber, což je asi sedm milionů v dnešním kurzu.

Projekt torpéda se vlekl. Nikdy nebylo přesně objasněno, zda admiralita projevila o zbraň skutečný zájem. Podle některých zdrojů se o něj zajímal vévoda z Wellingtonu a někteří úředníci z admirality. Vše ale nakonec ukončila Warnerova smrt.

Samuel Warner byl blízký přítel Josepha Bonomiho, významného britského egyptologa a architekta. Bonami byl Egyptem a jeho historií fascinován, dokonce v Blacklingu v hrabství Norfolk postavil mauzoleum ve tvaru egyptské pyramidy. Ta je dodnes opředena mnoha záhadami, prý tam bylo pozorováno velké množství paranormálních jevů. Bonomi se také stal také jedním z prvních lidí, kteří viděli původní egyptské svitky z Údolí králů, plné hieroglyfů. Právě tam měl podle některých zpráv načerpat tajné vědomosti o principu teleportace a cestování v čase, jak je znali staří Egypťané.

Přestože Warner a Bonomi byli ze zcela odlišných sociálních vrstev – Bonomi byl aristokrat a boháč, Warner byl sotva příslušník střední třídy a zemřel jako chuďas – oba pojila vášeň pro vynálezy a technologie. Společně se rozhodli, že instalují v Londýně teleportační zařízení, která jim měla umožňovat cestování v čase. Tato zařízení chtěli stavět na hřbitovech, protože se jim to zdálo jako místo, kde nebudou příliš rušeni a kde i nezvyklá stavba nebude budit příliš pozornost.

Na hřbitově v Bromptonu skutečně postavili svou první hrobku – stroj času. Ta byla určena jisté Hannah Curtoyové, bohaté ženě, která částečně financovala projekt teleportačních zařízení a výměnou za to chtěla, aby hrobka pro ni a její dcery fungovala jako stroj času. Tím by se vyhnula smrti, protože by se přemístila do doby, kdy byla ještě naživu. Chytré, že? Bohužel smrt byla rychlejší a Curtoyová zemřela čtyři roky předtím, než se se stavbou hrobky vůbec začalo. Její tělo tam ale bylo možná v roce 1852 přemístěno z jejího původního hrobu.

V Bromptonu hrobka Curtoyové skutečně stojí, ale podle zkazek se v ní tělo Curtoyové vůbec nenalézá. Nachází se neznámo kde, možná v jiné dimenzi. Hrobka byla postavena tak nějak na černo, bez povolení, není k ní prý žádná dokumentace, což je velmi zvláštní a jen to posiluje dohady o této podivné stavbě.

Warner zemřel náhle za podivných okolností. Zanechal za sebou vdovu a sedm dětí. Má se za to, že leží na Bromptonském hřbitově, ale nikdo neví kde a také se nezachovaly žádné záznamy o přijetí jeho těla. Existuje mnoho spekulací o tom, že unikl smrti právě díky svému stroji času, který je v hrobce Curtoyové. Ostatně existují i názory, že hrobka v Bromptonu není jediná, že Warner a Bonomi vytvořili sedm hrobek – strojů času a rozmístili je po londýnských hřbitovech. O těch ale není nic známo, a tak jedinou možností, jak přijít celé záhadě na kloub, je otevřít hrobku Curtoyové. Teprve pak budeme s jistotou vědět, kdo a zda vůbec někdo je v ní pohřben, případně, jestli se v ní nachází nějaké tajemné technologie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu