válkaČeskoslovenskoobjevy

Sestra se před 28 lety starala o nedonošené dítě. Teď společně slouží na jednom oddělení

Sestra se před 28 lety starala o nedonošené dítě. Teď společně slouží na jednom oddělení
Zdroj: allthatsinteresting.com

V roce 1990 pracovala Vilma Wong jako zdravotní sestra na jednotce intenzivní péče v Lucile Packard Children's Hospital v kalifornském městě Palo Alto. Jedním z jejích malých svěřenců byl i Brandon Seminatore, který se narodil o třináct týdnů dřív.

Simona Knotkova 27. prosince 2018

Dnes osmadvacetiletý muž vážil po svém příchodu na svět pouhých 1077 gramů. Pro jeho rodiče to nebylo snadné období a dokázali ho zvládnout jenom díky podpoře a nepřetržité péči nemocničních zaměstnanců. „Byly to ty nejúžasnější sestřičky,“ vzpomíná po letech Brandonova matka Laura. „Vždycky nás dokázaly utěšit.“

Po čtyřiceti dnech se chlapec z nejhoršího dostal a vyrostl ve zdravého dospělého muže. Po absolvování zdravotnické školy v roce 2016 nastoupil do stejné nemocnice, ve které strávil první dny svého života. Matka ho nabádala, aby se pokusil najít sestru Vilmu Wong, která se o něj společně s týmem dalších pracovníků starala. Brandon však předpokládal, že žena je už v důchodu, a do pátrací mise se nezapojil. Vše se změnilo v srpnu letošního roku.

Seminatore a Wong se potkali jako zaměstnanci stejného oddělení u inkubátoru, aniž by tušili, že sdílí společnou minulost. Když se starší ošetřovatelka pídila po jméně nového kolegy, jeho příjmení jí přišlo povědomé.

„Zeptala jsem se ho, odkud pochází. Odpověděl, že ze San José a že se vlastně jako nedonošené dítě narodil v naší nemocnici. To mě hodně zaujalo, protože jsem si z dob své služby na oddělení pamatovala dítě se stejným příjmením. Abych potvrdila či vyvrátila své podezření, zeptala jsem se ho ještě, jestli jeho otec byl policistou. Po této otázce nastalo velké ticho. A pak se mě zeptal, jestli se jmenuju Vilma,“ popisuje Wong moment překvapivého shledání po letech.

Seminatore dodává: „Setkání s Vilmou bylo neskutečným zážitkem. Kruh se uzavřel a teď se starám o děti společně s ošetřovatelkou, která se starala o mě. Oba se z plných sil snažíme, aby naši pacienti vyrostli ve šťastné a zdravé jedince. Snad se o tomto příběhu dozví také další rodiny, jejichž děti neměly lehký start do života. Chci jim tímto dát naději.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu