válkaČeskoslovenskoobjevy

Šestnáctiletý basketbalista přepsal statistiky. Se svými 231 centimetry je nejvyšším hráčem Evropy

+ 1 fotka+ 2 fotky

Závratných 231 centimetrů měří šestnáctiletý hráč basketbalu Robert Bobroczky. Oficiálně je tak nejvyšším evropským hráčem a druhým nejvyšším hráčem na světě.

Simona Knotkova 3. března 2017

Původem rumunský sportovec nyní trénuje na mezinárodní sportovní akademii SPIRE Institute v americkém Ohiu, kam se přestěhoval s celou svou rodinou. Dnes šestnáctiletý chlapec měřil přes 210 centimetrů už ve svých dvanácti letech. Podle některých je tak vysoký, že ani nevypadá reálně. Může za to i jeho váha – na svou výšku Robert váží pouhých 93 kilogramů.

Pozornost světa si mladý basketbalista vysloužil díky videu na Facebooku, které se stalo virálem. „Celkem překvapivě to všechno začalo na Facebooku. Roberta a jeho rodinu jsme si pak vyhledali a řekli jim o našem zájmu. Měli v nás důvěru a do Ameriky opravdu přiletěli. Teď Robert už třetím měsícem studuje na akademii a bydlí v kampusu,“ říká Bobby Bossman, výkonný ředitel SPIRE.

Za velkou výškou nestojí hormonální nerovnováha, ale geny. Robertův otec Zsiga měří 215 centimetrů a svého času byl také profesionální basketbalista. Není divu, že rodiče svého syna ve sportovní kariéře plně podporují.

„Robert má na svou výšku skvělý hod ze střední vzdálenosti. Umí také házet koše za tři body. Má skvělé ruce, díky svému tělu, inteligenci a dovednostem má šanci stát se jednou profesionálem,“ vypráví dál Bossman. Dle jeho slov musí zapracovat hlavně na svalové hmotě. Pravidelně proto dostává proteiny a jeho dieta je založena na dostatečném příjmu kalorií.

Jako nejvyšší basketbalista světa drží prvenství Paul Sturgess. Devětadvacetiletý hráč měří 234 centimetrů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu