Bridger Walker  a jeho sestra, kterou bránil před útokem zvířete.

Bridger Walker a jeho sestra, kterou bránil před útokem zvířete. | zdroj: dailymail.co.uk


Šestiletý chlapec zachránil svou sestru před útokem psa

TÉMATA: děti | zvířata | sourozenci

user-avatar

Simona Knotková

23. 07. 2020 | 08:00

Světová média obletěl hrdinský čin šestiletého Američana, který bránil svou mladší sestru před útokem psa. Skončil s pohmožděninami a tržnými ranami na obličeji.

K útoku zvířete došlo 9. července. Šestiletý Bridger Walker z Wyomingu se postavil mezi psa a svou mladší sestru. Pohotovou reakci později okomentoval slovy: "Pokud měl někdo z nás zemřít, myslel jsem, že bych to měl být já." Ze střetu se psem si odnesl rozsáhlé tržné poranění na obličeji, které si vyžádalo devadesát stehů.

"Už vypadá mnohem lépe! Je v dobré náladě a jeho úžasná osobnost zůstala incidentem nedotčená. Zatím se nemůže moc ze široka usmívat, ale když jsem mu četla některé vaše komentáře, ušklíbal se. Ráda bych zde také zmínila, že majitelé psa jsou skvělí lidé, kteří se k Bridgerovi a jeho rodině chovají jen dobře. Necítíme vůči nim žádný vztek, v důsledku incidentu jenom narostla láska mezi našimi rodinami," informovala veřejnost teta chlapce Nicole Walker, která mu založila instagramový účet na vyjádření podpory. Zároveň pobídla zájemce, kteří Bridgera chtěli finančně podpořit, aby peníze poslali na potřebnější účely, například pro válečné veterány.

Chlapcův příběh se dočkal mediální pozornosti z celého světa. Svůj obdiv mu vyjádřili také někteří představitelé filmových Avengerů, k nimž žena svého synovce v příspěvku na sociální síti přirovnala.

"Četl jsem o tvém příběhu a viděl jsem, co jsi udělal. Kámo, jsi hrdina. To, co jsi udělal, bylo velmi odvážné a nesobecké. Tvá sestra má štěstí, že má tebe jako svého velkého bratra. Tví rodiče na tebe musí být pyšní. Zůstaň i nadále tak odvážný, potřebujeme lidi jako ty. Vím, že uzdravení může být těžké. Na základě toho, co jsem viděl, tě ale něco jen tak nezastaví," vzkázal Bridgerovi například herec Chris Evans, představitel Kapitána Ameriky. Ve videu publikovaném na Twitteru chlapci přislíbil zaslání pravého štítu, který superhrdina používal.

Ozval se například také Hulk Mark Ruffalo: "Lidé, kteří riskují své vlastní zdraví, kvůli zdraví ostatních, jsou ti nejvíce hrdinští a přemýšliví lidé, jaké znám. Skutečně si vážím a obdivuji se tvé odvaze a tvému srdci. Skutečná odvaha není, když někdo ovládá lidi, bojuje s nimi nebo se chová jako drsňák. Skutečná odvaha je, když člověk ví, co je správné, a udělá to bez ohledu na to, že mu to možná uškodí."

user-avatar

Simona Knotková

23. 07. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu