válkaČeskoslovenskoobjevy

Sériový obědový podvodník podváděl ženy nejméně tři roky a stále uniká spravedlnosti

Sériový obědový podvodník podváděl ženy nejméně tři roky a stále uniká spravedlnosti
Zdroj: odditycentral.com

Paul Gonzales, který řádí už tři roky v kalifornském městě Pasadena a jeho okolí, je jakousi odnoží sňatkového podvodníka. Nejde mu však o sňatek nebo získání věna, ale o to, aby se zdarma dobře najedl. Využívá k tomu ženy, se kterými si domlouvá rande.

Tomáš Chalupa 16. května 2018

Gonzales se poprvé dostal na titulky novin v březnu loňského roku. To nechal dvě ženy při dvou separátních schůzkách v restauraci s nezaplaceným účtem za opulentní obědy. Ty přitom na začátku rande slíbil zaplatit. Jedna z žen navíc prohledávala internet a narazila na další dvě ženy, které se zřejmě staly Gonzalesovými oběťmi.

Média postupně vypátrala, že jde o cosi jako sériového obědového podvodníka, který pracuje podle jednoduchého mustru. Přes seznamovací aplikaci si domluví rande s nějakou ženou a první schůzku si s ní dá v restauraci. Gonzales samozřejmě dotyčnou „zve“. Ke konci večeře se však pod různými záminkami vypaří a už se nevrátí. Na ženy tak zůstane povinnost zaplatit celou útratu.

Gonzales například jedné z žen na konci večeře řekl, že si musí zastrčit do nabíječky v autě svůj telefon, protože očekává hovor od své nemocné tety, která leží v nemocnici. S autem však odjel a žena musela zaplatit večeři v hodnotě 130 dolarů. Gonzales si totiž objednal krevetový salát, filet mignon a víno. „Cítila jsem se opravdu hloupě,“ dodala žena, která chtěla zůstat v anonymitě.

Ona žena bohužel nevěděla, že Gonzales je dobře známý podvodník z Pasadeny, o jehož praktikách se přesvědčilo mnohem více žen. Jedna z nich, která se médiím představila jako Carol, řekla, že Gonzales na ni čekal v restauraci v Pasadeně a hned jí řekl, že už měl jedno jídlo, ale klidně si dá ještě další. Carol byla překvapená, že má takový hlad, ale samozřejmě mu nebránila, když měl takový apetit. O to více litovala, když se Gonzales zvedl s omluvou, že musí na chvíli odběhnout a už se nevrátil. I na Carol tak čekala povinnost zaplatit celou tučnou útratu.

Gonzalese se nepodařilo dopadnout. Podvodník si dává pozor a je zřejmě dobře obeznámen se zákony. Pokud totiž cena, kterou ženy musí zaplatit, nepřesáhne 950 dolarů, podvodníkovi hrozí jen pokuta nebo maximálně 6 měsíců vězení. Ovšem jak upozorňuje státní návladní Kelly Rickert, jde každopádně o zločin a navíc Gonzales už se jej dopustil opakovaně, takže sazby za něj budou vyšší.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu