válkaČeskoslovenskoobjevy

Sériovou vražedkyni nenašli, protože nejspíš neexistovala

Sériovou vražedkyni nenašli, protože nejspíš neexistovala
Zdroj: pexels.com

V roce 1993 našli policisté v Idar-Oberstein třiašedesátiletou ženu uškrcenou drátem, který vzal vrah z květináče na okně v jejím bytě. Nikdo nic neviděl, žádné důkazy ani stopy se nenašly a vražda Liselotte Schlengerové tak zůstala nevyřešena. Jen na hrnku u postele se ale podařilo sejmout stopy DNA, které nepatřily Schlengerové, ale někomu jinému.

Tomáš Chalupa 10. února 2021

Případ byl devět let u ledu a zapomnělo se na něj. Pak ale 21. března roku 2001 našli ve Freibergu mrtvou jednašedesátiletou ženu, kterou někdo uškrtil v její kuchyni. Případ byl velmi podobný vraždě Schlengerové. Opět byly v kuchyni nalezeny stopy DNA, které nepatřily oběti. Byla to DNA ženy a byla stejná jako ta nalezená u Schlengerové. Policie došla k názoru, že má co do činění se sériovou vražedkyní.

O několik měsíců později byla její DNA nalezena na použité injekční stříkačce na dětském hřišti v Gerolsteinu. Dotyčná si jehlou zjevně píchala heroin. O pár týdnů později byla stejná DNA nalezena ve vykradeném karavanu v Bad Kreuznachu. Případy se začaly množit, DNA ženy se objevovala v mnoha dalších případech na různých místech po celém Německu, Rakousku a Francii.

Jenže pak se věci začaly ještě více zamotávat. V květnu roku 2005 zastřelil muž svého bratra pistolí ráže 7.65. Na jedné kulce bylo nalezeno DNA oné tajemné ženy. Celkem bylo DNA ženy nalezeno na 40 různých místech, kde došlo ke zločinům. Vraždy, vloupání, přepadení, krádeže, všechny tyto trestné činy měla na svědomí tajemná žena, které se mezitím začalo přezdívat Fantom z Heilbronnu. V Heilbronnu měla zabít dvaadvacetiletou policistku a jejího kolegu, kteří projížděli městem na hlídce. Když zastavili a jedli v autě svačinu, vlezli k nim na zadní sedadlo dva lidé a zastřelili je. Policie na jejich dopadení vypsala odměnu 300 000 euro.

Thumbnail # Nejslavnější „uspávačka“ české kriminalistky: Fabiánová pomocí hypnotik uspávala, okrádala a vraždila
Mohlo by Vás zajímat:

Nejslavnější „uspávačka“ české kriminalistky: Fabiánová pomocí hypnotik uspávala, okrádala a vraždila

V roce 2009 ale policie došla k překvapivému názoru. Žádná tajemná vražedkyně neexistuje. Shodné DNA se totiž našlo ve Francii na těle pohřešovaného bezdomovce. To ale bylo nemožné, muž nemůže mít ženskou DNA. Zjistilo se, že muselo dojít ke kontaminaci vzorků; DNA patřila ženě, která pracovala ve společnosti distribuující speciální medicínské zařízení, jež využívala i policejní laboratoř. Její DNA se nějak dostala ke vzorkům z různých případů a vyvolala dojem, že za vším stojí jedna pachatelka. Policie tak mohla případ neexistující sériové vražedkyně uzavřít.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu