válkaČeskoslovenskoobjevy

Sergej Tkač zabil a znásilnil desítky holčiček a dívek, jedna si ho vzala za muže

Sergej Tkač zabil a znásilnil desítky holčiček a dívek, jedna si ho vzala za muže
Zdroj: allthatsinteresting.com

Sergej Tkač začal vraždit na Ukrajině v roce 1980. Byl usvědčen z vraždy 37 dívek, ale sám udává počet kolem stovky. Prováděl s nimi hrozné věci, navíc byl policista, takže dokázal do svých vražd namočit nevinné lidi. Jeden z nich se dokonce zabil.

Tomáš Chalupa 2. října 2018

V roce 2005 se v malé ukrajinské vesnici konal pohřeb devítileté dívenky, kterou kdosi brutálně zabil a znásilnil. Účastnili se ho rodina a také přátele, smutek byl nevyjádřitelný. Stál tam také podivný muž s ještě podivnějším pohledem. Jedno z dětí upozornilo svého rodiče, že právě tenhle divný pán se zesnulou mluvil, když byla ještě naživu. Jakmile si dotyčný všiml, že se na něj dívají lidé, dal se na útěk.

O pár hodin později jej doma zatkla policie. Muž se jmenoval Sergej Tkač a ani sami policisté netušili, jak děsivou postavu právě zatkli. Pologovský maniak, jak se mu přezdívalo, měl na svém kontě desítky vražd a znásilnění, které spáchal mezi lety 1980 až 2005.

O jeho životě se toho mnoho neví. Narodil se v 12. září 1952 v Kiseljovsku. Byl několikrát ženatý. Pracoval u policie, ale byl vyhozen, když se zjistilo, že falšoval důkazy. Pak se živil různě, byly to samé podivné práce, o kterých nikdy přesně nemluvil. Byl alkoholik a násilník, právě proto všechna jeho manželství ztroskotala.

V roce 1982 se vrátil k policii. Právě v té době začaly jeho vraždy nabírat na obrátkách. Znal postupy policie, dokázal za sebou dokonale falšovat a zametat stopy. Policie obvinila z vražd postupně několik různých lidí. Jeden se oběsil, když ho policie obvinila křivě z vraždy vlastní dcery. Další měli zničené životy, protože se pověsti vrahů a násilníků nemohli zbavit. Je podezření, že často to byl Tkač, kdo svedl vyšetřování směrem k nevinným lidem. Jistý Maxim Dmytrenko byl prý šest dní mučen, než se k jedné z vražd přiznal. Strávil šest let ve vězení a byl propuštěn teprve po dopadení a usvědčení Tkače.

Ten vraždil dívky a holčičky ve věku od 9 do 16 let. Některé zabil a teprve pak se oddával sexu s jejich mrtvými těly. Těla pohazoval u cest, kde byl čerstvě položený asfalt, a pak po těchto cestách utíkal pryč. Věděl, že policejní psi na takové cestě nedokáží držet stopu.

Měl štěstí, sovětská policie nikdy nespojovala vraždy s jedním člověkem. Jak už bylo zvykem, Sovětský svaz popíral existenci sériových vrahů ve svém socialistickém zřízení, takže policie každou vraždu vyšetřovala zvlášť, profil jediného vraha neexistoval, nebyl ani sestaven speciální policejní vyšetřovací tým. Díky tomu mohl dvacet let Tkač terorizovat východní Ukrajinu a oblast Krymu.

Chycen byl až poté, co přišel na pohřeb své poslední oběti a její přátelé ho tam uviděli. Byla to osudová chyba, navíc Tkač zpanikařil a začal utíkat. Následoval soud, který vzbudil ohromný zájem po celé zemi. Svět obletěly záběry Tkače v kleci, což je poměrně běžná součást ukrajinských a ruských soudů.

Tkač se přiznal k více než stovce vražd. Své výpovědi měnil, stejně jako jejich motivy. Jednou prohlásil, že začal vraždit ženy, protože to byla žena, kdo jej vyhodil kdysi dávno od policie. Policie nedokázala potvrdit všechny vraždy, ke kterým se přiznal, dokázala mu jich „přišít“ jen 37. Sám Tkač pro sebe žádal trest smrti, ale dostal jen doživotí.

Tím jeho život ovšem neskončil, ba dokonce ani nenabral úplně trudný obraz. Jistá Elena, šestnáctiletá dívka, tedy ve věku jeho obětí, se do něj již před soudem zamilovala a u soudu byla přítomna jako jeho žena Elena Tkačová. Chodila za ním do vězení i po jeho odsouzení a dokonce s ním má syna. Ukrajinská justice povoluje i manželské privátní návštěvy u vězňů a při jedné z nich Tkač zplodil dítě, byť mu nikdy nebylo umožněno, aby je viděl. Elena se pro tisk vyjádřila, že jí obvinění jejího muže nevadí, prý se alespoň nemusela obávat konkurence. A klidně by mu pomohla zbavovat se těl, pokud by ji o to tehdy požádal. Moc sympatií jí toto vystoupení mezi Ukrajinci nezískalo. Elena stále bojuje za to, aby byl její šílený manžel propuštěn a mohli spolu žít jako rodina. To by byl opravdu krásný konec pro člověka, který se přiznal k více než stovce vražd. Snad budou mít soudci rozum a nic podobného nedopustí.

Další články

Zavří­t reklamu