válkaČeskoslovenskoobjevy

Seniorka přežila covid. Jako poděkování přinesla zdravotníkům 800 kusů středoamerické pochoutky

Seniorka přežila covid. Jako poděkování přinesla zdravotníkům 800 kusů středoamerické pochoutky
Zdroj: Pixabay

Margarita Montañez se na jaře letošního roku úspěšně zotavila z covidu-19. Jako poděkování připravila zdravotníkům domácí tamales.

Simona Knotkova 23. prosince 2020

Babička dvanácti vnoučat onemocněla covidem v dubnu. Její stav byl vážný a musela být převezena do losangelské nemocnice Cedars-Sinai Medical Center. Během dvacetidenní hospitalizace byla krátkou dobu připojena k ventilátoru na jednotce intenzivní péče. Zdravotníkům, kteří se o ni starali, slíbila, že pokud se uzdraví, k Vánocům jim přinese domácí tamales. Svůj slib dodržela.

Thumbnail # Dánská lékařka je ve virálním příspěvku vděčná své zemi. „Nastal čas splátky,“ reaguje na pandemii
Mohlo by Vás zajímat:

Dánská lékařka je ve virálním příspěvku vděčná své zemi. „Nastal čas splátky,“ reaguje na pandemii

Vážím si všech doktorů a sestřiček, kteří mi pomohli. Ležela jsem na jednotce intenzivní péče čtyři dny a opravdu si cením jejich práce, proto jsem to udělala,“ řekla Margarita Montañez stanici KTLA.

Tamales je tradiční pokrm středoamerické kuchyně. Jeho základem je kukuřičná hmota, která se nejčastěji balí do kukuřičných listů. Podle dalších přidaných surovin se jídlo připravuje buď naslano, nebo nasladko. Montañez trvala výroba osmi set kusů pro zdravotnický personál pět dní.

„Oni si na ni už možná nepamatují, ale ona na zdravotníky vzpomíná každý den, protože jí zachránili život. Zachránili životy doslova tisíců lidí. Jsou to pro ni hrdinové, kteří si zaslouží ty nejlepší tamales na světě, což jsou právě tamales mojí mámy. Jejich tajnou ingrediencí je spousta lásky,“ řekla do televize dcera Cindy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu