válkaČeskoslovenskoobjevy

Senioři z pečovatelského domu se nechali nafotit jako hvězdy z ikonických coverů

Senioři z pečovatelského domu se nechali nafotit jako hvězdy z ikonických coverů
Zdroj: boredpanda.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

Usnadnit seniorům karanténu a zároveň přispět na dobrou věc - takové cíle si dal Robert Speker se svým fotografickým projektem. Společně s obyvateli pečovatelského domu udělal rekonstrukci několika slavných coverů hudebních alb.

Simona Knotkova 22. července 2020

Robert Speker pracuje jako koordinátor aktivit v pečovatelském domě Sydmar Lodge Care Home v anglickém Edgwaru. Tamní obyvatelé jsou kvůli koronavirové pandemii už čtvrtým měsícem v karanténě, proto Speker musí vymýšlet stále nové způsoby, jak je zabavit a aspoň zčásti jim nahradit potřebný sociální kontakt.

„Je mou prací i výsadou bavit je během covidové krize, kdy se o to nemůže postarat nikdo zvenčí nebo rodina. Protože situace zůstává stejná, může trvat další měsíce, než se všechno změní. Je proto velice důležité, aby je někdo těšil a oni byli pořád plní elánu. Před pár týdny jsem například na Zoomu uspořádal oslavu stých narozenin pro jednu z našich obyvatelek. Oslavila je se svou rodinou a bylo to úžasné, ale zároveň smutné, protože si zasloužila skutečný večírek,“ vypráví jednačtyřicetiletý muž.

S obyvateli domu se naposledy pustil do zajímavého fotografického projektu. Seniory nastylizoval po vzoru obalů slavných alb a následně je vyfotil. Mezi pořízenými snímky nechybí desky Davida Bowieho, Adele, Queen nebo Michaela Jacksona.

Jakmile se fotografie dostaly na sociální sítě, staly se virálem. Speker proto vymyslel, že by se získaná pozornost lidí z celého světa mohla zužitkovat pro dobrou věc. Konkrétně chce přispět charitám, které se starají například o jedince trpící stařeckou demencí nebo Alzheimerovou chorobou.

„V návaznosti na ohromnou reakci jsem mluvil s obyvateli domu, kteří se na projektu podíleli, a společně jsme se domluvili, že bychom toho mohli využít k získání finančních prostředků pro charitu. Rozhodli jsme se, že je rozdělíme mezi organizace Dementia Friends UK, Alzheimer’s Society a Age UK,“ uvedl Speker.

Covery alb rekonstruované obyvateli Sydmar Lodge Care Home si prohlédněte v naší galerii. Přispět na dobrou věc poté můžete na této crowdfundingové stránce.

Další články

Zavří­t reklamu