Trochu jiný lovec pokémonů.

Trochu jiný lovec pokémonů. | zdroj: independent.co.uk


Senior loví pokémony se 64 chytrými telefony

TÉMATA: hry | chytré mobily

user-avatar

Simona Knotková

15. 07. 2020 | 08:00

Nejnáruživější hráč populární hry na světě? Tchajwanec se chlubí kolem se 63 chytrými telefony, na kterých v ulicích loví pokémony.

Hra pro chytré telefony Pokémon GO se na trhu poprvé objevila v roce 2016. O dva roky později zaujal média senior z Tchaj-wanu Čchen San-jüan, který lovil virtuální pokémony pomocí kola s jedenácti připevněnými mobily. "Všechno to začalo, když mi můj syn dal k narozeninám mobil a můj vnuk mě naučil, jak se hraje Pokémon GO. To byl objev," nechal se slyšet tehdy šestašedesátiletý muž.

I když šílenství kolem hry za nějakou dobu polevilo, pro Čchena to byl teprve začátek. Postupem času si pořídil další chytrá zařízení a dnes obráží ulice města společně s 64 telefony. Dokonce se stal ambasadorem značky ASUS.

Další hráči se jeho rozsáhlé sbírky pokémonů ale nemusí bát. Aktivním lovením a s ním spojeným pohybem se senior především pokouší předejít příznakům Alzheimerovy choroby a v ulicích si navíc hledá nové přátele. Virtuálních bojů v takzvaných Gymech se účastní jen zřídka.

user-avatar

Simona Knotková

15. 07. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu