válkaČeskoslovenskoobjevy

Senior loví pokémony se 64 chytrými telefony

Senior loví pokémony se 64 chytrými telefony
Zdroj: independent.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Nejnáruživější hráč populární hry na světě? Tchajwanec se chlubí kolem se 63 chytrými telefony, na kterých v ulicích loví pokémony.

Simona Knotkova 15. července 2020

Hra pro chytré telefony Pokémon GO se na trhu poprvé objevila v roce 2016. O dva roky později zaujal média senior z Tchaj-wanu Čchen San-jüan, který lovil virtuální pokémony pomocí kola s jedenácti připevněnými mobily. „Všechno to začalo, když mi můj syn dal k narozeninám mobil a můj vnuk mě naučil, jak se hraje Pokémon GO. To byl objev,“ nechal se slyšet tehdy šestašedesátiletý muž.

I když šílenství kolem hry za nějakou dobu polevilo, pro Čchena to byl teprve začátek. Postupem času si pořídil další chytrá zařízení a dnes obráží ulice města společně s 64 telefony. Dokonce se stal ambasadorem značky ASUS.

Další hráči se jeho rozsáhlé sbírky pokémonů ale nemusí bát. Aktivním lovením a s ním spojeným pohybem se senior především pokouší předejít příznakům Alzheimerovy choroby a v ulicích si navíc hledá nové přátele. Virtuálních bojů v takzvaných Gymech se účastní jen zřídka.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu