válkaČeskoslovenskoobjevy

Sekáč Depardieu: Lukašenko francouzského herce učil, jak správně držet kosu

Sekáč Depardieu:  Lukašenko francouzského herce učil, jak správně držet kosu
Zdroj: tass.ru
+ 6 fotek+ 7 fotek

Francouzský herec Gérard Depardieu, který se netají svým obdivem k Putinovu Rusku, nedávno navštívil také Bělorusko a setkal se s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, jenž je novináři často označován za posledního evropského diktátora. Pod jeho odborným vedením se herec, léta zápolící s nadváhou, chopil kosy a postaru sekal trávu.

blondie 1. srpna 2015

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko přijal světoznámého francouzského herce Gérarda Depardieua ve své letní rezidenci Ozernyj nedaleko Minsku. Ukázal mu některé modely zemědělských strojů a pak jej vzal na louku a učil ho kosit. Během setkání oba diskutovali o kulturní spolupráci Běloruska a Francie.

Depardieua nepřijel do Běloruska sám, ale doprovázel ho producent připravovaného filmu, jenž nese pracovní název Normandie-Němen. Tak se nazývala letka francouzských pilotů, kteří za druhé světové války bojovali po boku Rudé armády na východní frontě. Do bojů zasáhli i nad Běloruskem a právě tam 16. října 1942 zaznamenali svůj největší úspěch, když sestřelili 29 nepřátelských letadel bez jediné vlastní ztráty. Na filmu se budou podílet jak Francie a Bělorusko, tak i Rusko.

Lukašenko seznámil herce i se svým synem Nikolajem.

Lukašenko seznámil herce i se svým synem Nikolajem.

Depardieu si před novináři pobyt v Bělorusku jen pochvaloval. „Jsou lidé, kteří vytvořili negativní klišé o Bělorusku. Samozřejmě, v každé zemi jsou problémy, ale vidím tu farmy, osetá pole, louky, lesy. Připomíná mi to maličké Švýcarsko a je to tu velice příjemné,“ prohlásil herec, který prý zvažuje, že by v běloruském zemědělství podnikal. Zřejmě ale nebude vědět, kam dříve skočit, neboť nabídek z východní Evropy už dostal víc. V Mordvinsku mu nabídli křeslo ministra kultury a na Krymu zas křeslo šéfa státního výboru pro vinařství. V Rusku, kde mu prezident Putin v roce 2013 udělil ruské státní občanství, plánuje Depardieu vyrábět ekologicky čistou vodku a rovněž otevřít síť restaurací Gérard. Zda to zvládne, je otázkou, neboť zlé jazyky tvrdí, že se herec nejpozději do pěti let k smrti „uchlastá“. On sám se chlubil, že za den zvládne vypít 14 lahví vína.

Depardieu je v Rusku jako doma.

Depardieu je v Rusku jako doma.

V poslední době se o herci mluví hlavně v souvislosti s jeho proruskými postoji. Letos v květnu na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes prohlásil, že „má rád Rusko a Ukrajinu, která je součástí Ruska“. Loni také podpořil ruskou anexi Krymu. Vysloužil si za to pětiletý zákaz vstupu na území Ukrajiny.

Depardieu si však rovněž pohněval své domácí publikum, když se snažil vyhnout placení daní a vyhrožoval odchodem do Ruska. Nakonec se přestěhoval do Belgie a usadil se ve vesnici Nechin. Za to sklidil kritiku i od své nejčastější filmové partnerky, francouzské herečky Catherine Deneuvevové, se kterou hrál v devíti filmech a která dlouhá léta na něj nedala dopustit.

Další články

Zavří­t reklamu