Malý Ryan recykluje odpad jako profesionál, má na tom postavený byznys, který mu dobře vydělává.

Malý Ryan recykluje odpad jako profesionál, má na tom postavený byznys, který mu dobře vydělává. | zdroj: earthables.com


Sedmiletý klučina si vydělal 10 000 dolarů na studia, rozjel vlastní recyklační firmu

TÉMATA: děti | usa | recyklace | ekologie

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 01. 2017 | 08:30

Ryan Hickman je sedmiletý chlapec z Kalifornie, který všem kolem tak trochu vytřel zrak svou podnikavostí. Jeho otec ho vzal už jako tříletého do místního zařízení na recyklování odpadu a malý Ryan tomuto procesu zcela propadl.

V sedmi letech začal sbírat recyklovatelný odpad všude po okolí, čímž v podstatě položil základy své recyklovací firmy. Ryanova společnost během jediného roku zrecyklovala 200 000 lahví a plechovek z oblasti Orange County. Vydělal si tak tisíce dolarů, které chce věnovat na své budoucí studium. 

Část týdne Ryan věnuje sbírání a třídění lahví a plechovek, které pak vozí do místního zařízení pro recyklování odpadu. Tamní zaměstnanci mu spočítali, že doposud zrecykloval 22 226 kilogramů odpadu. Vydělal si 10 000 dolarů, z nichž navíc 1624 dolarů věnoval na charitu. 

"Má pro to velkou vášeň a snaží se každého nadchnout pro recyklování. Všechny nás tím už nakazil. Zjistíte, že jdete kolem odhozeného odpadku, a hned ho seberete, místo abyste ho tam nechal ležet," říká Ryanova maminka Andrea. Pokud tedy žijete v Orange County, tak máte možnost objednat si u Ryana sběr a odvoz odpadu. No není to prima kluk?

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 01. 2017 | 08:30

Zavří­t reklamu