válkaČeskoslovenskoobjevy

Sedmiletý Číňan se stará dnem i nocí o ochrnutého otce

Sedmiletý Číňan se stará dnem i nocí o ochrnutého otce
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 5 fotek+ 6 fotek

Pokud máte pocit, že vám toho osud naložil na bedra mnoho, podívejte se na život sedmiletého Ou Jang-lina. Jeho otec ochrnul, když před dvěma lety spadl z budovy. Chlapec se o něj od té doby každý den stará a na tuto péči zůstal úplně sám.

Tomáš Chalupa 17. listopadu 2015

Sedmatřicetiletý Tchung-ming byl stavbař, který v roce 2013 utrpěl nehodu. Spadl z vysoké budovy a zlomil si páteř. Od té doby je ochrnutý od pasu dolů. Nákladná léčba navíc připravila rodinu o veškeré úspory. Manželka vzala svou tříletou dceru a od muže a syna odešla. Od té doby jsou ti dva odkázáni jeden na druhého, i když Jang-lin je pro otce mnohem více nepostradatelný.

Hoch vstává v šest ráno, aby dal otci snídani. Pak utíká do školy. Na oběd se ale vrací, po cestě se navíc staví na trhu pro potřebné suroviny. Doma pak vaří otci oběd, zpravidla vařenou rýži, a dělá i další domácí práce. Po škole chodí po ulicích a hledá kovový šrot, který by se dal prodat do sběru. Finanční situace nešťastné dvojice je totiž velmi špatná. Chlapec je sice uznán jako opatrovník na plný úvazek, ale bere za to od státu pouhých 300 jenů měsíčně, což v přepočtu dělá necelých 1 200 Kč. Večer pak ošetřuje otci krvavé proleženiny.

Tchung-ming prý několikrát uvažoval o sebevraždě, když si uvědomil, jakou příteží je pro svého syna. Nakonec si to ale rozmyslel, protože nechce, aby jeho syn vyrůstal jako sirotek. A Jang-lin mu dává za pravdu. „Nemůžu žít bez svého tatínka. Chci co nejdříve vyrůst, abych mohl vydělávat více peněz a vyléčit ho,“ říká chlapec.

Další články

Zavří­t reklamu