válkaČeskoslovenskoobjevy

Sedmiletý chlapec si denně hraje se smrtelně jedovatými hady. Rodiče jsou bezradní

Sedmiletý chlapec si denně hraje se smrtelně jedovatými hady. Rodiče jsou bezradní
Zdroj: odditycentral.com

Rodiče se mu snaží domluvit, lékaři volají na poplach, ale všechna snaha marná. Sedmiletý chlapec z indického státu Madhjapradéš si už čtvrtým rokem hraje s hady, které si přináší z džungle. Nechybí přitom mezi nimi ani smrtelně nebezpečné druhy.

Simona Knotkova 28. listopadu 2018

Všechno to prý začalo, když měl Deveš Adivasi tři roky. Tehdy měl sen, ve kterém se mu zdálo o hadech. Ráno poté se rozeběhl do džungle a přinesl si z ní dva plazí zástupce. Od té doby jsou hadi každodenní součástí jeho života.

Z džungle si pokaždé přinese několik kousků, o které se následně stará, koupe se s nimi, masíruje jim do kůže olej, hraje si s nimi a dokonce s nimi chodí spát. Po několika dnech je pustí zpátky do volné přírody. Vzápětí se ale zase vrátí s novými přírůstky. Nechybí mezi nimi ani smrtelně jedovatí hadi včetně kober. Rodiče se mu snaží jeho neobvyklou zálibu rozmluvit, ale Deveš je vůči jejich výtkám hluchý. Obvykle má ve svém „chovu“ kolem patnáctky plazů.

„Už jsme vyzkoušeli všechno,“ vypráví zoufalý otec Ragunath. „Vysvětlovali jsme mu, že hadi nejsou jeho kamarádi a jsou nebezpeční. Vůbec nás ale neposlouchá.“

K incidentu mezi hochem a hady zatím naštěstí nedošlo. Doktor Khare z okresní nemocnice v Madhjapradéši ale varuje, že při podobném zacházení hadi nejspíše chlapce jednoho dne pokoušou. Tato zkušenost se může negativně podepsat na jeho psychice, nemluvě o tom, že pro něj představuje životu nebezpečné riziko.

„Nezáleží na tom, zda jsou jedovatí nebo ne, hadi nejsou domácí mazlíčci. Když cítí nebezpečí, jejich základním instinktem je zaútočit. A pokud si s nimi malé dítě hraje, spí s nimi a krmí je, může to být také velmi nebezpečné pro jeho mentální zdraví. Zatím ho žádný had nekousl, ale je velmi pravděpodobné, že k tomu v budoucnu dojde. To u něj pak může vyvolat strach, který ho ovlivní psychologicky,“ říká Khare.

Ve svém okolí je „hadí chlapec“ už známý a nikdo se už příliš nepozastavuje nad tím, že je pokaždé ověšený hady. Ostatní rodiče se však bojí pouštět své potomky s Devešem ven, protože mají strach, že hadi jejich děti napadnou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu