válkaČeskoslovenskoobjevy

Sedmiletá dívka bez rukou vyhrála soutěž v psaní

Sedmiletá dívka bez rukou vyhrála soutěž v psaní
Zdroj: wtkr.com

Sedmiletá Anaya z Virginie má natolik krásný rukopis, že v letošní soutěži National Handwriting Contest zvítězila na celé čáře a porazila přes padesát svých vrtevníků. Na tom by možná nebylo nic až tak ohromujícího. Kdyby se ovšem malá Anaya nenarodila bez rukou...

Crazy Eyes 16. června 2016

Její paže končí u zápěstí, přesto se dokáže sama obléct, zavázat si tkaničky nebo psát. V tom posledním obzvlášť vyniká a byla za to právem odměněna nejen prestižním pohárem, ale i finanční odměnou.

„Je opravdu jen velmi málo věcí, co by tahle mladá dívka sama neuměla,“ tvrdí Tracy Cox – ředitel školy, kterou Anaya navštěvuje, a dodal, že to byl její vlastní nápad se do soutěže přihlásit. „Je to dříč. Je nezávislá a rozhodně není typ, co by svůj hendikep používal jako výmluvu,“ dodává Cox.

Anaya a její odhodlání je velkou inspirací pro všechny v jejím okolí. „Její písmo je srovnatelné s písmem dětí, které mají ruce,“ říká obdivně jeden ze členů poroty. Že si dívka s tužkou opravdu rozumí, potvrdila, když uvedla, že si cenu vystaví v pokojíčku a následně si nakreslí její obrázek.

Další články

Zavří­t reklamu