válkaČeskoslovenskoobjevy

Sedmdesátiletá žena podstoupila umělé oplodnění. Narodil se jí zdravý chlapeček

Sedmdesátiletá žena podstoupila umělé oplodnění. Narodil se jí zdravý chlapeček
Zdroj: mashable.com

Manželé jsou spolu již čtyřicet šest let, ale až teď se jim narodil prvorozený syn. Přečtěte si o neuvěřitelném případu z indického Amritsaru.

Simona Knotkova 19. května 2016

Daljinder Kaur má asi 72 let (nevlastní žádný rodný list), její manžel Mohinder Singh Gill je o sedm let starší. Přesto se jim v tak vysokém věku narodilo první dítě.

Pár se o to snažil celé roky, ale neúspěšně. „Všichni mi říkali, abych si dítě adoptovala, ale nechtěla jsem. Měla jsem víru ve Všemohoucího a věděla jsem, že jednoho dne budu nosit své vlastní dítě,“ říká žena.

Ani pokročilý věk ji poté nezastavil, aby na klinice National Fertility And Test Tube Baby Centre v Hisaru podstoupila umělé oplodnění. Dva první pokusy se nevyvedly, po třetím konečně otěhotněla.

Chlapeček se narodil 19. dubna a rodiče mu dali jméno Arman, což je hindský termín pro přání. Kaur se tak zařadila mezi nejstarší rodičky na světě.

V Indii je nyní trendem, že se matkami stávají stále starší ženy. Hisarská klinika na sebe upozornila už v roce 2008, kdy pomohla k otěhotnění taktéž sedmdesátileté ženě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu