válkaČeskoslovenskoobjevy

Sedm kamarádek si koupilo luxusní dům. Společně v něm chtějí strávit důchod

Sedm kamarádek si koupilo luxusní dům. Společně v něm chtějí strávit důchod
Zdroj: boredpanda.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

Netradiční završení přátelství si naplánovala sedmička čínských kamarádek. V předměstí Kantonu si koupily stavbu, ve které hodlají strávit poslední roky svého života.

Simona Knotkova 18. července 2019

Velká část lidí plánuje, že poslední roky života stráví po boku svého partnera. Ne pokaždé ale této představě přejí také životní okolnosti. Sedm dlouholetých kamarádek z provincie Kuang-tung se penze v osamění bát nemusí. Společně si koupily opuštěnou novostavbu, kterou nechaly přestavit na luxusní sídlo. Právě tam se chtějí společně sestěhovat, až se dožijí důchodového věku.

Začalo to celé jako vtip, ale nakonec ženy, které se znají už více než dvě dekády, uznaly, že se jedná vlastně o dobrý nápad a praktickou investici do budoucna. Dohromady daly 4 miliony jüanů (v přepočtu na naši měnu cca 13 milionů korun) a v předměstí Kantonu zakoupily tří a půl patrový dům o velikosti 700 metrů čtverečních.

Luxusní obydlí je obklopeno kopci, lesy a velkou zahradou a každé ze sedmi žen zajišťuje soukromí v podobě oddělené ložnice. Mezi vybavením nechybí nábytek dovezený z Indie či Maroka. Nezbytností byla poté výstavba čajového altánku – kamarádky mimo jiné spojuje láska k tomuto nápoji.

„Pravděpodobně budeme společně vařit, grilovat v polích, zpívat, chodit na nákupy do vesnice. Vtipkujeme o tom, že každá z nás by si měla osvojit nějakou dovednost, abychom se pak nedohadovaly. Některá bude třeba umět připravovat vynikající jídla, další bude odbornicí na tradiční čínskou medicínu, jiná bude hrát na nástroj, pěstovat zeleninu…,“ rozvyprávěla se o společném bydlení jedna z žen.

Není přesně jasné, jak do představy společného bydlení zapadají potenciální milostní partneři či manželé. Jedno je ale jisté – osamělé a jednotvárné „dožívání“ (tento termín berte s rezervou, pokročilejší věk samozřejmě neznamená, že by už člověk měl jenom přežívat) posledních let života sedmici kamarádek nehrozí za žádných okolností.

Do sídla nahlédněte v naší galerii. A třeba se nechte inspirovat celou myšlenkou sdíleného bydlení.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu