Tambon Prasert se svou nejnovější manželkou, sedmadvacetiletou Nam Fon.

Tambon Prasert se svou nejnovější manželkou, sedmadvacetiletou Nam Fon. | zdroj: odditycentral.com


Šedesátiletý muž z Thajska má 120 manželek. "Všechny je miluju," tvrdí

TÉMATA: thajsko | vztahy | manželství

user-avatar

Simona Knotková

12. 10. 2017 | 08:15

I dnes se můžeme setkat s muži, kteří udržují manželství s více jak jednou ženou, a to dokonce v zemích, kde polygamie není státem uznaná. Příkladem může být osmapadesátiletý Tambon Prasert z thajské provincie Nakhon Nayok.

Tambon Prasert má k dnešku 120 manželek a 28 dětí.

"Poprvé jsem se oženil v sedmnácti," vypráví místní politik a majitel stavební firmy. "Moje manželka byla o jeden nebo dva roky mladší a měli jsme spolu tři děti. Poté následovala šňůra dalších žen. Většina z nich byla mladých a měla pod dvacet let. Nemám rád starší, protože se moc hádají."

Zajímavostí je, že všechny manželky o sobě ví a navzájem se respektují. "Každé vždy předem oznámím, že budu mít novou manželkou. Akceptují to a nikdy nedošlo k žádným dohadům. Podle zvyků se ptám i každé rodiny nové manželky, zda si ji můžu vzít. Všechny mé svatby proběhly podle všech regulí."

Prasert se stará, aby žádné z nich nic nechybělo, a když je třeba, staví svým ženám i domy. Dvacet dva z nich bydlí blízko jeho bydliště, zbytek je rozmístěn po celém Thajsku.

"Všechny je miluju a ony milují mne," uzavírá muž. Není ovšem známo, jak se k jeho láskám staví thajská vláda a zda z toho Prasert nemá právní postihy. Polygamie je v zemi totiž nelegální.

user-avatar

Simona Knotková

12. 10. 2017 | 08:15

Zavří­t reklamu