válkaČeskoslovenskoobjevy

Šedesátiletý muž z Thajska má 120 manželek. „Všechny je miluju,“ tvrdí

Šedesátiletý muž z Thajska má 120 manželek. „Všechny je miluju,“ tvrdí
Zdroj: odditycentral.com

I dnes se můžeme setkat s muži, kteří udržují manželství s více jak jednou ženou, a to dokonce v zemích, kde polygamie není státem uznaná. Příkladem může být osmapadesátiletý Tambon Prasert z thajské provincie Nakhon Nayok.

Simona Knotkova 12. října 2017

Tambon Prasert má k dnešku 120 manželek a 28 dětí.

„Poprvé jsem se oženil v sedmnácti,“ vypráví místní politik a majitel stavební firmy. „Moje manželka byla o jeden nebo dva roky mladší a měli jsme spolu tři děti. Poté následovala šňůra dalších žen. Většina z nich byla mladých a měla pod dvacet let. Nemám rád starší, protože se moc hádají.“

Zajímavostí je, že všechny manželky o sobě ví a navzájem se respektují. „Každé vždy předem oznámím, že budu mít novou manželkou. Akceptují to a nikdy nedošlo k žádným dohadům. Podle zvyků se ptám i každé rodiny nové manželky, zda si ji můžu vzít. Všechny mé svatby proběhly podle všech regulí.“

Prasert se stará, aby žádné z nich nic nechybělo, a když je třeba, staví svým ženám i domy. Dvacet dva z nich bydlí blízko jeho bydliště, zbytek je rozmístěn po celém Thajsku.

„Všechny je miluju a ony milují mne,“ uzavírá muž. Není ovšem známo, jak se k jeho láskám staví thajská vláda a zda z toho Prasert nemá právní postihy. Polygamie je v zemi totiž nelegální.

Další články

Zavří­t reklamu