válkaČeskoslovenskoobjevy

Šedesátiletá babička je stále žádanou topmodelkou. Chcete znát její recept na věčné mládí?

Šedesátiletá babička je stále žádanou topmodelkou. Chcete znát její recept na věčné mládí?
Zdroj: boredpanda.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Modelka francouzského původu Yasmina Rossi boří všechna pravidla světa módy. Byť letos oslaví již šedesát let, stále se drží na špici top modelingu a pracuje pro světoznámé značky.

blondie 22. září 2015

Neobvyklý už byl začátek její kariéry. Yasmina Rossi totiž s modelingem začala, až když jí táhlo na třicet, což je věk, kdy většina profesionálních modelek odchází do důchodu. Opravdového úspěchu však dosáhla v pětačtyřiceti, poté co se z Francie přestěhovala do New Yorku. Tehdy začala pracovat pro Macy’s, AT&T nebo Mastercard. Fotila také pro Yves Saint-Laurent, Hermes nebo Jil Sander. Od roku 2012 je tváří britského nadnárodního řetězce Marks & Spencers.

Yasmina Rossi jako modelka

Yasmina Rossi jako modelka

První, co každého při pohledu na její fotografie napadne, je otázka, jak to Yasmina Rossi dělá, že je pořád tak krásná a nestárne. Má nějaký tajný recept na věčné mládí? Yasmina tvrdí, že ne. „Jediné, co dělám, je to, že jím organickou stravu – už dlouho, dlouho před tím, než se to stalo trendy,“ prozradila modelka pro Sunday Times. Také trochu cvičí, ale nepřehání to, a kůži i vlasy si hojně natírá řepkovým olejem.

„Jednou týdne si dělám peeling olivovým olejem smíchaným s cukrem. Denně sním avokádo a nějaké to bio maso nebo rybu,“ říká dále. „Pokud možno neberu žádné léky. Je lepší žít v souladu s přírodou, než s ní bojovat – to platí pro vše,“ zdůrazňuje.

Yasmina Rossi v soukromí

Yasmina Rossi v soukromí

Co je na portrétech této modelky nejzajímavější, je to, že z nich čiší jakási hrdost na zralé ženství, k němuž patří i vrásky a šediny. Ty jako by podtrhly Yasmininu krásu. Je to něco nevídaného ve světě, který je tak posedlý kultem mládí a dokonalostí. Yasmina, která má již dvě vnoučata, však tvrdí, že je se svým vzhledem spokojenější než ve svých dvaceti. „Líbí se mi, jak teď vypadám, víc než před dvaceti lety. Mé tělo je hezčí a cítím se šťastnější, než když mi bylo dvacet,“ prohlašuje. Možná právě v této spokojenosti tkví celé tajemství její krásy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu