válkaČeskoslovenskoobjevy

Sayhuitský monolit dodnes mate odborníky, žila v Peru neznámá civilizace?

Sayhuitský monolit dodnes mate odborníky, žila v Peru neznámá civilizace?
Zdroj: messagetoeagle.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Sayhuite je starobylé místo v Peru, kde kdysi probíhaly náboženské rituály neznámé civilizace. Nachází se na vrcholu kopce Conacha a je opředeno mnoha tajemstvími. Jedním z nich je i záhadný monolit, který se tu našel.

Tomáš Chalupa 10. října 2016

Sayhuitský monolit je pokryt více než 200 zoomorfními a geometrickými rytinami a figurami. Jsou mezi nimi žáby, ještěrky nebo kočky. Byl tento monolit vytvořen Inky, nebo nějakou civilizací, která zde existovala před jejich příchodem? Kdo vlastně tento monolit postavil? Odpovědi se vytratily společně se staviteli a uživateli monolitu před mnoha staletími.

Existuje mnoho teorií, co monolit představuje. Zato jeho účel a funkce je doposud neznámá. Někteří badatelé se domnívají, že je to model pro reálná vodní díla, který měl simulovat vodní tok a jeho přehrazení. Dávní technici a inženýři si na něm měli vyzkoušet své umění a otestovat vodní díla. Dva metry dlouhý a čtyři metry široký kámen byl mnohokrát upravován. Byly přidávány nové překážky vodě a vytvářena nová vodní koryta.

Sayhuitský chrám, jenž stál na vrcholu kopce, byl spravován kněžkou Asarpay, která se vrhla ze 400 metrů vysoké skály, aby nepadla do rukou španělským conquistadorům. Dnes je Sayhuitský monolit vyhledávanou turistickou atrakcí. Nachází se 47 kilometrů východně od peruánského města Abancay.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu