válkaČeskoslovenskoobjevy

Saúdskoarabská firma si z migranta udělala chodící dezinfekci. Čelí obvinění z rasismu

Saúdskoarabská firma si z migranta udělala chodící dezinfekci. Čelí obvinění z rasismu
Zdroj: odditycentral.com

Jak naučit zaměstnance řádné hygieně na pracovišti? Saúdskoarabská ropná společnost Saudi Aramco na to šla způsobem, který rozpoutal na sociálních sítích vlnu kritiky.

Simona Knotkova 24. března 2020

Muž s rouškou chodí ve speciálním obleku po jedné z poboček Saudi Aramco a ostatním nabízí přípravek na dezinfikování rukou. Tyto fotky se objevily na sociálních sítích a způsobily nevoli. Lidé ropnou společnost obviňují z nelidského a ponižujícího jednání vůči pracovníkům, kteří do Saúdské Arábie přicestovali ze zahraničí.

„Další odporný příklad koronavirového rasismu. Tentokrát ze saúdské ropné společnosti Saudi Aramco, která donutila zahraničního pracovníka chodit kolem jako obří dávkovač dezinfekce. Vykořisťovatelské a rasistické. Znovu to poukazuje na velký problém v Saúdské Arábii a oblasti Perského zálivu,“ stojí například v tweetu Josepha Willitse z Rady pro arabsko-britské porozumění.

Uživatel Arif Ralph situaci okomentoval slovy: „Tohle je v pořádku pouze v případě, že jdete na kostýmový večírek za dezinfekci na ruce. Jinak je to bezcitné a ponižující.“

Po vlně kritiky si slovo vzala sama společnost. Ta ve svém oficiálním prohlášení tvrdí, že se tak stalo bez vědomí a souhlasu vedení. Za jakoukoliv způsobenou újmu se omlouvá.

„Saudi Aramco by chtěla vyjádřit velké zklamání nad tímto urážlivým chováním, které mělo na pracovišti zvýšit povědomí o důležitosti sterilizace. Stalo se tak bez předchozího souhlasu společnosti. Okamžitě jsme toto jednání zastavili a vydali přísná opatření, aby se takové akce už nikdy neopakovaly. Společnost zdůrazňuje svůj pevný postoj ve firemní politice, který je založený na respektu a dodržování etiky a slušného chování,“ stojí v tiskové zprávě.

Diskriminace imigrantů je v Saúdské Arábii bohužel běžným jevem. Loni média kupříkladu šokoval případ filipínské služebné, která byla za nedodržení pokynů přivázána ke stromu. Podle statistik z roku 2013 bylo v zemi kolem devíti milionů zahraničních pracovníků, nejvíce z Indie, Egypta, Sýrie a Pákistánu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu