Audrey Hepburnová dodnes zůstává nedostižným symbolem elegance, idolem osobního šarmu, noblesy i charismatu. | zdroj: christies.com


Šaty od Givenchyho i baletní cvičky: Synové Audrey Hepburnové poprvé draží osobní věci své slavné matky

TÉMATA: hollywood | herečky | audrey hepburn

user-avatar

Yvonne K.

17. 09. 2017 | 16:00

Audrey Hepburnová byla jednou z nejslavnějších filmových hvězd 20. století. Byla rovněž uznávanou módní ikonou. Fanoušci mají nyní možnost získat vzácné kousky z jejího šatníku na aukci pořádané aukčním domem Christie's. Je to poprvé, co jde pozůstalost Audrey Hepburnové do dražby. Kolekce čítající téměř pět set položek bude vystavena veřejnosti od 23. září na King Street v Londýně.

“Nový pohled do pozoruhodného života jedné pozoruhodné ženy,” těmito slovy láká sběratele věhlasný aukční dům Christie's. Nabízí kolekci téměř 500 osobních věcí z pozůstalosti herečky Audrey Hepburnové, které doposud zůstaly ve vlastnictví její rodiny. Synové Luca Dotti a Sean Hepburn Ferrer se je rozhodli po 24 letech, které uplynuly od smrti jejich matky, nabídnout k prodeji.

Kolekce zahrnuje filmové scénáře s inkoustem psanými osobními poznámkami, její portréty, korespondenci a filmové memorabilie, stejně jako vybrané kousky z hereččina rozsáhlého a tolik obdivovaného šatníku. Na některé z nich se podívejte v naší fotogalerie.

Audrey Hepburnová byla britská herečka a velvyslankyně UNICEF (1929 – 1993). Mezinárodní věhlas jí přinesly role ve filmech Gigi, Sabrina, Prázdniny v Římě, Snídaně u Tiffanyho či v muzikálu  My Fair Lady. Stala se první herečkou, která v jednom roce vyhrála ceny Oscar, Tony a Zlatý glóbus. Rovněž třikrát vyhrála cenu BAFTA. Je pouze jednou z dvanácti osob v historii, které získaly takzvaný EGOT, což je akronym cen Emmy, Grammy, Academy (Oscar) a Tony. V 80. letech, v posledních letech svého života, se věnovala především práci pro humanitární organizace. V roce 1987 se stala oficiální velvyslankyní dobré vůle UNICEF. Cestovala do rozvojových zemí, například do Somálska, kde pomáhala hladovějícím dětem. Za to v roce 1992 obdržela od amerického prezidenta Prezidentskou medaili svobody.

user-avatar

Yvonne K.

17. 09. 2017 | 16:00

Zavří­t reklamu