válkaČeskoslovenskoobjevy

S rodinou bydlí v domě i dvousetkilový krokodýl

Zapomeňte na neškodné pejsky a kočičky. Muž z indonéské Západní Jávy chová doma pořádný kousek krokodýla mořského.

Simona Knotkova 24. března 2018

Mládě krokodýla mořského si Muhammad Iwan pořídil v roce 1997. Čerstvě vylovené zvíře si od rybáře koupil za pouhých 25 tisíc rupií (37 korun). Tehdy to byl ještě malý pětadvaceticentimetrový ještěr, který se bez problémů vlezl do středně velkého akvária. Dal mu jméno Kojek.

„Když byl Kojek malý, od přírody byl divočejší, a dokonce mě kousnul. Brzy jsem si ho ale ochočil,“ vypráví jednačtyřicetiletý muž.

Dnes Kojek váží více jak dva metráky a s délkou 2,7 metrů zabírá polovinu malého dvorku. Namísto akvária nyní obývá malý bazének. Prostor domu s ním sdílí také dvě Iwanovy děti ve věku dvou a desíti let. Podle muže se ale není čeho bát.

„Vypadá sice nebezpečně, ale miluje kontakt s lidmi. Myslím, že mě považuje za svého otce. Je to dobrý mazlíček. Není třeba ani velké péče o něho. Jednou týdně mu čistím vodu, starám se mu o kůži a zuby.“

Původně se krokodýl krmil kapry. Nyní je z něho už pořádný kus a podle toho musel být upraven také jeho jídelníček. Jeho „páníček“ týdně utratí kolem 70 korun za nákup zlatých rybiček. Denně jich zvíře spořádá až pět kilo.

Neobvyklé domácí zvířátko vzbudilo pozornost médií. Rodinu nyní pravidelně navštěvují turisté z celého světa, kteří si krokodýla chodí prohlédnout a vyfotit. Jedni mu za prodej zvířete dokonce nabídli milion a půl korun. Jak ale říká Muhammad, Kojek je penězi nevyčíslitelný. Po tolika letech se už totiž jedná o regulérního člena jejich rodiny.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu