válkaČeskoslovenskoobjevy

Rybářská výzbroj zločineckého páru jde do dražby

Rybářská výzbroj zločineckého páru jde do dražby
Zdroj: profimedia.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Půl života strávili na útěku před zákonem. Měli toho na svědomí hodně, od loupežných přepadení přes vraždy až po napadení policisty. Aby si slavná lupičská dvojice Bonnie a Clyde na útěku opatřili jídlo, museli improvizovat, což obnášelo i rybaření. A právě jejich rybářské vybavení míří nyní v Dallasu do dražby.

Tomáš Chalupa 9. července 2021

Jde o pouzdro na háčky a návnady, které bylo nalezeno v jejich vozidle poté, co byli na konci své životní cesty rozstříleni policejním komandem. „Byla to pro ně zásadní krabička. Byly v ní návnady, olůvka a háčky. Museli udělat cokoliv, aby se na útěku dokázali nějak nakrmit, takže rybaření je mohlo udržet naživu celé roky,“ říká Tom Slater, ředitel aukční síně Heritage Auctions Americana.

Krabička byla nalezena v kufru jejich Fordu V-8. Že patří obávané dvojici, o tom nemají odborníci žádné pochybnosti. Bylo známo, že Barrow i Parkerová se věnovali rybaření a také chytání veverek. Rybařit museli a také to uměli. Box s návnadami pochází z majetku Bobbyho Palozza z Westlake Village v Kalifornii.

Thumbnail # Legendární Měsíční boty, které ručně vyrobil zakladatel Nike, šly do dražby
Mohlo by Vás zajímat:

Legendární Měsíční boty, které ručně vyrobil zakladatel Nike, šly do dražby

Má se za to, že Bonnie a Clyde zabili nejméně devět policistů a mají na svědomí i několik vražd civilistů. Připisuje se jim také několik bankovních loupeží a bezpočet menších kriminálních činů. Policie nakonec dvojici vypátrala a nastražila na ni léčku. 23. května roku 1934 jejich auto rozstříleli ze samopalů policisté v v Bienville Parish. Populární dvojice tak byla v podstatě popravena nejméně 50 kulkami. Veřejnost tento způsob likvidace odmítala a policie byla za tuto akci kritizována. Při prohledání vozu byla nalezena právě i zmíněná rybářská souprava.

Další články

Zavří­t reklamu