válkaČeskoslovenskoobjevy

Rybář se objal s tučňákem, který za ním plaval 4000 kilometrů

Rybář se objal s tučňákem, který za ním plaval 4000 kilometrů
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 3 fotky+ 4 fotky

Tučňák jménem Dindim navštěvuje každoročně brazilského rybáře Joao Pereiru de Souzu. Musí kvůli tomu uplavat 4000 kilometrů. Pereira mu v roce 2011 zachránil život.

Tomáš Chalupa 30. září 2016

Dindim i letos připlul, aby se s Pereirou pozdravil na Velkém ostrově u Brazílie. Jednasedmdesátiletý Pereira objevil Dindima na skále vyhladovělého a pokrytého ropou. Vzal ho na svou loď, nakrmil a přivezl domů na Velký ostrov. Trvalo týden, než ho dokázal zbavit veškeré ropy. Pak ho vypustil zpět do vody s tím, že už ho určitě nikdy neuvidí. V tom se ale spletl. Dindim si zapamatoval místo, kde ho rybář vypustil do moře.

Jaké bylo jeho překvapení, když se po pár měsících Dindim objevil na prahu jeho domu. A od té doby za ním každý rok připlave, aby s ním strávil devět měsíců v roce. „Miluju toho tučňáka jako své dítě a on miluje mě,“ říká Pereira. Jen on se ho může dotknout, všechny ostatní lidi klove. Muž ho krmí rybami, hladí i zvedá do výšky. Také jej občas osprchuje. Zkrátka stará se o něj jako o vlastní dítě. „Každý rok připlave v červnu a zmizí až v únoru, když si vymění peří,“ vysvětluje Pereira.

K případu se vyjádřili také odborníci, kteří jsou ale z celé situace lehce zmateni. „Nikdy jsem nic podobného neviděl. Vypadá to, že Dindim si myslí, že Pereira je součástí jeho rodiny. Zřejmě ho považuje také za tučňáka,“ míní biolog Joao Paulo Krajewski.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu