Největší perla světa ležela deset let pod postelí svého nálezce

Největší perla světa ležela deset let pod postelí svého nálezce | zdroj: dailymail.co.uk


Rybář našel největší perlu světa, dal si ji ale pod postel

TÉMATA: nerosty | perly | nálezy | filipíny

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 08. 2016 | 10:00

Pokud jste si doposud mysleli, že perla je taková ta malá bílá kulička uprostřed lastury, tak teď asi změníte názor. Jistý rybář nalezl obří perlu vážící 34 kilo. Její hodnota je přes 100 milionů dolarů. Co s ní udělal, je ale nepochopitelné.

Filipínský rybář z ostrova Palawan, jehož jméno média nezveřejnila, si půlmetrovou perlu jednoduše vložil pod  postel, aby mu přinášela štěstí. O tom, že má tak ohromnou hodnotu, že by do smrti nemusel pracovat, prý vůbec nevěděl. Podle všeho je to největší perla, která kdy byla nalezena. Doposud byla největší perlou světa 6,4 kg vážící Alláhova perla v hodnotě 35 milionů dolarů. 

Rybář našel perlu tak, že vyhodil ze své lodě kotvu. Ta se na dně zachytila za nějaký kámen. Rybář skočil do vody, aby kotvu vyprostil, a zjistil, že je zaseklá v obří lastuře. A v ní objevil tuto mimořádnou perlu.

To vše se stalo ale před deseti lety. Od té doby ležela perla pod jeho postelí jako talisman. Možná by tam zůstala další desítky let, kdyby rybářova chata neshořela. Při hašení požáru a následném vyklízení chýše muž vynesl perlu ven a okolo stojící lidé tak poprvé uviděli největší perlu světa. Nyní ji mají v péči místní gemologové, kteří mají určit její přesnou hodnotu, parametry a také udělit perle certifikát pravosti. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 08. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu