válkaČeskoslovenskoobjevy

Růžový palác Jayne Mansfieldové: srdíčka, růžoví andělíčci a fontána s růžovým šampaňským!

Růžový palác Jayne Mansfieldové: srdíčka, růžoví andělíčci a fontána s růžovým šampaňským!
Zdroj: cloudhunterco.com
+ 15 fotek+ 16 fotek

Sexbomba 50. a 60. let Jayne Mansfieldová byla proslulá svou sexuální vyzývavostí, bujným poprsím, skandálním obnažováním, vzýváním Satana a posedlostí růžovou, která se stala její poznávací barvou a něco jako ochrannou známkou. Není proto divu, že si svůj dům prakticky celý přebarvila narůžovo a pojmenovala jej Růžovým palácem.

blondie 10. července 2015

V listopadu 1957, krátce po sňatku s kulturistou maďarského původu Mickeym Hargitayem, si Jane Mansfieldová koupila honosné sídlo z roku 1929, postavené ve středomořském stylu. Na koupi z velké části použila dědictví získané po dědovi z matčiny strany Elmeru Palmerovi. Šlo výhodnou koupi, vzhledem k tomu, že předchozího majitele dům stál 125 000 dolarů a Mansfieldová za něj zaplatila 76 000 dolarů. Navíc se potvrdilo, že přezdívku „pracovitá Marylin Monroe“ nezískala náhodou. Hollywoodská hvězda si dala tu práci a obeslala dopisy 1500 dodavatelů nábytku a stavebních potřeb a nabídla jim, že udělá jejich zboží ve svém domě reklamu, pokud jí ho zdarma poskytnou. Takto získala na vybavení domu zboží v hodnotě přes 150 000 dolarů!

Nejen svým tělem, ale i majetkem se Mansfieldová vždy ráda pochlubila. Přijala proto v roce 1960 ve svém Růžovém paláci fotografa Allana Granta z časopisu LIFE, aby dala čtenářům nahlédnout do svého soukromí. Že by se jí někdo mohl vysmívat pro nevkus a kýčovitost, si vůbec nepřipouštěla.

Růžový palác na Sunset Boulevard v Beverly Hills

Růžový palác na Sunset Boulevard v Beverly Hills

Snad ani jeden centimetr čtvereční v jejím domě nebyl neozdoben. Domu, který vypadá jako zámek panenky Barbie, vládne suverénně růžová. Herečka touto barvou pokryla původní cihlovou fasádu i štukové zdi a interiér vyzdobila macatými bůžky lásky, ozářenými růžovými světly. Z fontánky v koupelně pokryté růžovými koberečky tryská růžové šampaňské. Tvar srdce má nejen vana, ale i venkovní bazén, který pro ni postavil její manžel Mickey Hargitay, jenž se dříve živil jako instalatér a tesař, než v roce 1955 vyhrál titul Mr. Universe. Na dno bazénu Hargitay vepsal do zlatých dlaždiček větu: „Miluji tě, Jaynie“.

Ani amorci, ani srdíčka však nezabránily rozpadu jejich manželství, zapříčiněnému hereččinými milostnými aférami. Populární pár byl rozveden v roce 1963. Když pak Mansfieldová v roce 1967 tragicky zahynula při autonehodě, jak Mickey Hargitay, tak i třetí manžel Mansfieldové Matt Cimber se soudní cestou domáhali podílu z majetku své bývalé ženy na zaopatření dětí, které vychovávali. Růžový palác byl proto prodán a jeho dalšími vlastníky se postupně staly neméně známé osobnosti šoubyznysu: zpěvák kapely Beatles Ringo Starr, předčasně zesnulá zpěvačka z legendárního kvartetu The Mamas and The Papas Cass Eliot a britský zpěvák Engelbert Humperdinck, jenž v roce 2002 dům prodal a tvrdil, že se mu v něm několikrát zjevil duch Jayne Mansfieldové. V domě došlo i k několika dalším nevysvětlitelným úkazům, včetně toho, že když se Ringo Starr snažil dům několikrát přemalovat nabílo, růžová barva pokaždé skrze nátěr znovu vystoupila. Developeři nakonec Růžový palác kompletně zbořili, což znalci architektury nepovažují za žádnou kulturní ztrátu. Dům Jayne Mansfieldové však navždy zůstane zapsán růžovým písmem v historii a mýtech Hollywoodu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu