Při pohledu na věž si možná vzpomenete na Smaragdové město čaroděje ze země Oz či na Temnou věž ze stejnojmenné ságy Stephena Kinga.

Při pohledu na věž si možná vzpomenete na Smaragdové město čaroděje ze země Oz či na Temnou věž ze stejnojmenné ságy Stephena Kinga. | zdroj: boktowergardens.org


Růžová věž na Floridě a její kouzelné prostředí vás přenese do pohádky

TÉMATA: usa | architektura

user-avatar

Simona Knotková

27. 08. 2018 | 14:30

U města Lake Wales ve státě Florida najdete zahradu a ptačí rezervaci Bok Tower Gardens. Její dominantou je růžová Zpívající věž.

Rezervaci začal v roce 1921 budovat redaktor magazínu Ladies Home Journal, nizozemský imigrant Edward W. Bok. Na jejím designu se podílel Frederick Law Olmsted, architekt proslulého Central Parku, a Milton B. Medary, který načrtl plán Zpívající věže. Během tvoření se inspiroval gotikou a art decem a jako stavební materiál zvolil růžový mramor.

Finální stavba měří šedesát metrů a seshora vzhlíží do údolí plného pomerančovníků, palem a dubů. Za jejími mosaznými dveřmi najdete několik pater s místnostmi. Uvítá vás pokoj s velkým krbem a ocelovým schodištěm s dvě stě jedenácti schody. K dispozici je ale i stále funkční elektrický výtah. Za zmínku dále stojí knihovna na nejvyšším poschodí, která je zaměřená výhradně na tématiku zvonů.

Významným prvkem jsou poté zvony samotné, kterých se ve věži nachází rovných šedesát. Právě díky dennímu zvonění si věž zasloužila přízvisko Zpívající.

Nádhernou, ale dnes spíše opomíjenou památku Floridy si prohlédněte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

27. 08. 2018 | 14:30

Zavří­t reklamu