V. I. Lenin, lepá děva a Karel Marx jako hipsteři nebo něco podobného mají nalákat mladé voliče k urnám.

V. I. Lenin, lepá děva a Karel Marx jako hipsteři nebo něco podobného mají nalákat mladé voliče k urnám. | zdroj: dailymail.co.uk


Ruští komunisté udělali ze svých myslitelů sexuální ikony

TÉMATA: rusko | umění | komunisté

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 11. 2017 | 11:00

Ruští komunisté chtějí, aby mladí lidé více četli a chápali myšlenky V. I. Lenina a Karla Marxe. Rozhodli se proto vylepšit a zmodernizovat image někdejších proletářských ikon tak, aby byli pro dnešní mládež přitažlivější.

Nápad i realizaci má na (rudém) triku komunistický umělec Igor Petrygin-Rodionov. Vytvořil sérii plakátů, kde ukazuje myslitele komunismu jako super moderní chlapíky. A nezapomněl ani na Stalina, kterého také mírně vylepšil. Zajímavé je, že došlo i na Putina, který je zobrazen jako král, respektive car s velkou korunou na hlavě. Možná Petrygin-Rodionov zapomněl, jak nakládali komunisté s carskou rodinou, ale to je jiný příběh.

Všichni kluci z plakátu jsou samozřejmě oblečeni v rudé barvě, Lenin má na sobě apartní triko se srpem a kladivem, lepá děva vedle něj zas nosí triko s Leninem. Záměr tvůrců je jasný – mladí lidé budou plesat a preference komunistů díky těmto postavičkám vyletí strmě vzhůru. Nebo že by někde soudruzi udělali chybu?

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 11. 2017 | 11:00

Zavří­t reklamu