válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruští kněží bojují proti alkoholismu svěcenou vodou

Alkoholismus je v Rusku stále jedním z nejpalčivějších společenských problémů. Trojice duchovních z Tverské oblasti se rozhodla v boji s mocným démonem alkoholu přitvrdit.

Simona Knotkova 21. září 2019

Sedmdesát litrů svěcené vody, ikony nevyčerpatelného kalichu a Jana Křtitele a manželská dvojice, jejíž mužská polovička se v minulosti zázračně uzdravila ze závislosti na alkoholu – to byl náklad, se kterým se trojice duchovních vznesla na malém letadle do oblak. Úkol byl jasný – pokropit oblast posvěcenou vodou a vyhnat z ní tak nebezpečného démona, který nutí obyvatele pít. Ortodoxní kněží si k tomu symbolicky vybrali ruský Den střízlivosti.

„Každou nemoc způsobuje virus a virus je démon. Z toho důvodu je každá nemoc především spirituální nemocí,“ objasnil otec Alexander Gorjačev důvod svého počínání.

Na otázku, zda jejich činnost nebude okolí připadat spíše směšná, reagoval: „Co je na tom vtipného? Že se snažíme lidem pomoci zbavit je jejich nemoci? Jsme pro zákaz konzumace alkoholu, drog a smilstva – je na tom něco směšného? Jen ať se smějí a my mezitím vykonáme naši práci.“

Tvrdí, že jejich let už dříve uzdravil muže, který se s nimi tentokrát vydal na svěcení. Když mu loni nad hlavou přelétlo jejich letadlo, údajně ztratil chuť k alkoholu a byl vyléčený.

Další články

Zavří­t reklamu