Nálezce talíře Boris Glazkov

Nálezce talíře Boris Glazkov | zdroj: massufosightings.blogspot.cz


Ruští horníci našli v podzemí záhadný objekt ve tvaru létajícího talíře

TÉMATA: archeologie | ufo | rusko

user-avatar

Tyrion

13. 02. 2015 | 07:15

V Kuzněcké pánvi na Sibiři vyhloubili ruští horníci v podzemí velmi neobvyklý předmět, který na první pohled připomíná létající talíř. Na místo byli okamžitě přivoláni archeologové, ti ale zatím k nálezu mlčí.

Bizarní objekt s průměrem okolo 1,2 metry má téměř dokonale kulatý tvar. Váží zhruba 200 kilogramů. Ruští horníci na něj náhodně narazili při výkopových pracích. Jeho nálezce, 40 letý bagrista Boris Glazkov, řekl, že nebylo možné něco tak velkého a výrazného přejít nebo přehlédnout. „Nikdy jsem v životě neviděl něco takového, tady uprostřed ničeho. Je to skutečná záhada.“ svěřil se. Jeden z jeho kolegů Artur Presnjakov pak k nálezu ještě poznamenal: „Byly tam ve skutečnosti dva tyto objekty, ale ten první se roztříštil při bagrování. Když se ale objevil ten druhý, přestali jsme pracovat a opatrně jsme ho vyzvedli rypadlem.“

Hornická společnost Kuzbassrazrezugol, která nález nyní vlastní, prohlásila, že předmět byl vytažen ze země v hloubce kolem 40 metrů. Bagristé, kteří jej objevili, jsou přesvědčeni, že jde o umělý výtvor, proto neprodleně informovali archeology. Vědci zatím odmítají nález jakkoli komentovat, dokud jej řádně neprozkoumají.

Záhadologové však již přispěchali se svojí teorií. Podle nich tuhle věc nevyrobil člověk, ale mimozemšťané a na Zem nějak připutovalo  z vesmíru. Vzhledem k tomu, že se zarylo tak hluboko pod zem, může být starší než kosti mamutů, které byly v tamní oblasti vykopány z hloubky 25 metrů.

„Proč by proboha člověk něco tak divného vyráběl a pak to pohřbil takhle hluboko do země?“ táže se jeden z komentátorů na Internetu. 

user-avatar

Tyrion

13. 02. 2015 | 07:15

Zavří­t reklamu