Takovýto nález se nepodaří příliš často, mnozí pochybují, zda je pravý

Takovýto nález se nepodaří příliš často, mnozí pochybují, zda je pravý | zdroj: warhistoryonline.com


Ruští hledači vojenských pokladů našli kufr německého vojáka z druhé světové války

TÉMATA: archeologie | druhá světová válka | nálezy

user-avatar

Tomáš Chalupa

28. 05. 2015 | 12:30

Dva ruští hledači zbraní a artefaktů objíždějí s detektorem kovů velká bojiště druhé světové války. Jak sami říkají, našli už stovky zbraní, nábojů výbušnin a další vojenské výzbroje. Jejich poslední nález opravdu stojí za to, ovšem pokud je vůbec pravý.

Oba muži prý hledají válečné pozůstatky proto, aby je vrátili jejich majitelům nebo jejich rodinám. Spolupracují údajně s mnoha organizacemi vojenské historie a kluby vojenských veteránů. Poslední nález by si rozhodně zasloužil, aby skončil v rukou rodiny, protože jde o osobní věci německého vojáka z doby druhé světové války. Hledači však nezveřejnili žádné podrobnosti a vyvolali tím na internetu bouřlivou debatu. Zatímco někteří lidé si myslí, že celý nález je podvrh, protože věci jsou příliš zachovalé na to, aby v zemi ležely sedmdesát let, jiní si zase myslí, že nález je sice pravý, ale hledači se ho spíše pokusí zpeněžit, než aby pátrali po majitelích.

Ve vojenském kufru, který vykopali, byla uniforma, věci osobní hygieny, dvě krabice doutníků, dvě lahve rumu a psí známka, která prozrazuje, že voják sloužil v Pobaltí. Vše v perfektním stavu, jak ukazují fotografie, a právě to vyvolává spekulace. Takto dlouho by věci těžko mohly vydržet, navíc není jasné, jak by se k podobným věcem dostal frontový voják (podle uniformy nešlo o žádného důstojníka). Na druhou stranu pokud je nález pravý, pak si hledači pokladů mohou gratulovat. V anketě serveru warhistoryonline.com vyznívá hlasování čtenářů mírně ve prospěch možnosti, že jde o pravý nález. Co myslíte vy?

user-avatar

Tomáš Chalupa

28. 05. 2015 | 12:30

Zavří­t reklamu