válkaČeskoslovenskoobjevy

Rusové mají nejničivější zbraň v dějinách, ukázal dokument uniklý z Pentagonu

Rusové mají nejničivější zbraň v dějinách, ukázal dokument uniklý z Pentagonu
Zdroj: all-that-is-interesting.com

Zvěsti o tom, že Rusko má jadernou zbraň nevídané síly a velikosti, kolují v určitých kruzích už od roku 2015. Teď z Pentagonu uniknul dokument, který tyto zvěsti potvrzuje.

Tomáš Chalupa 2. února 2018

Nejde přitom o jadernou bombu, jak by se mohlo zdát, ale o nukleární torpédo schopné zabít přibližně osm milionů lidí a dalších šest milionů zranit. Dokument, který tuto zbraň zmiňuje, je datován na leden tohoto roku, takže je velmi čerstvý.

Američané tuto zbraň označují jako Kanyon, Rusové mu říkají Oceánský víceúčelový systém Status – 6. Jde o děsivou zbraň. V podstatě je to mamutí torpédo o délce 24 metrů a šířce 1,6 metrů. Jeho hlavice nese nálož o síle 100 megatun. Pro představu nejsilnější termonukleární bomba měla sotva polovinu této síly. Bomby svržené na Nagasaki a Hirošimu neměly dohromady ani poloviční sílu.

Podle dokumentu jde o zbraň sestrojenou k maximální možné destrukci. Je to doslova zbraň Posledního soudu. Torpédo by mělo být vystřeleno na některý z velkých přístavů nebo pobřežních měst. Po jeho výbuchu nedojde pouze k masivní jaderné explozi s nepopsatelnou ničivou silou. Výbuch také vytvoří obří vlnu tsunami, která pak zasáhne i hluboko do vnitrozemí, kde napáchá další škody a vyžádá si množství obětí. Voda bude navíc radioaktivní, takže se bude šířit vodními toky dále do vnitrozemí. Bude to katastrofa doslova biblických rozměrů.

Nálož má navíc obsahovat kobalt 60, umělý radioaktivní izotop, jehož poločas rozpadu je neobvykle dlouhý. Zasažená oblast by tak byla neobyvatelná dalších sto let.

Primárním cílem zbraně má být podle Pentagonu USA. Právě proto bylo zvoleno jako nosič hlavice torpédo. Američané mají v současnosti velmi rozvinutý systém protiraketové obrany GBI (Ground Based Interceptor), který je schopen sestřelit jaderné hlavice letící na Spojené státy například z Íránu nebo Severní Koreje. Proti torpédu plujícímu pod hladinou ale v současnosti neexistuje žádná obrana.

O torpédu se poprvé mluvilo v roce 2015, kdy ruská televize omylem zveřejnila utajovanou část dokumentu o této zbrani. V roce 2016 se zase spekulovalo, že Rusové provádí testy této zbraně na velké ponorce třídy Sarov. Nově uniklý dokument z Pentagonu potvrzuje, že tato zbraň existuje. Alespoň Pentagon tomu věří.

Další články

Zavří­t reklamu