Teleportaci jako běžný nástroj a prostředek pohybu chtějí mít Rusové už do dvaceti let.

Teleportaci jako běžný nástroj a prostředek pohybu chtějí mít Rusové už do dvaceti let. | zdroj: dailymail.co.uk


Rusové chtějí do roku 2035 používat teleportaci

TÉMATA: výzkum | technologie | teleportace | rusko

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 06. 2016 | 14:00

Ruská vláda zcela vážně plánuje, že vyvine do roku 2035 teleportační technologii tak, aby byla běžně použitelná, jako to známe třeba ze seriálu Star Trek.

Celý plán je součástí jakési "cestovní mapy", zahrnující vysoce pokročilé technologické projekty za 2,1 trilionů dolarů. Prvních 10 miliard rublů se má do nových technologií investovat už v průběhu následujících dvou let. Cílem je vyvinout technologie, které budou za dvacet let pohánět průmysl i celou společnost.

Podle vědců je teleportace možná už nyní, ovšem pouze v laboratorních podmínkách a na subatomární úrovni. Podařilo se takto teleportovat informaci na vzdálenost 100 kilometrů. K "přepaprsknutí" člověka, jako to známe ze sci-fi, tak máme  ještě hodně daleko, a to nejen v Rusku.  

Rusové se ale smělých plánů zjevně nebojí a uvažují například i o zavedení hyperloopu, jaký vymyslel Elon Musk. Dráha by měla spojovat evropskou část Ruska s Dálným východem. Projekt by měl odhadem stát 21 miliard dolarů. Otázkou tak je, jak moc jsou tato velkolepá prohlášení a cíle míněny. Rusko totiž nadále sužují sankce a není zrovna v nejlepší finanční a ekonomické kondici. Představa, že povede technologický vývoj takovýchto parametrů, je sice ohromující, ale zřejmě nepříliš reálná. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 06. 2016 | 14:00

Zavří­t reklamu