válkaČeskoslovenskoobjevy

Rusové chtějí do roku 2035 používat teleportaci

Rusové chtějí do roku 2035 používat teleportaci
Zdroj: dailymail.co.uk

Ruská vláda zcela vážně plánuje, že vyvine do roku 2035 teleportační technologii tak, aby byla běžně použitelná, jako to známe třeba ze seriálu Star Trek.

Tomáš Chalupa 29. června 2016

Celý plán je součástí jakési „cestovní mapy“, zahrnující vysoce pokročilé technologické projekty za 2,1 trilionů dolarů. Prvních 10 miliard rublů se má do nových technologií investovat už v průběhu následujících dvou let. Cílem je vyvinout technologie, které budou za dvacet let pohánět průmysl i celou společnost.

Podle vědců je teleportace možná už nyní, ovšem pouze v laboratorních podmínkách a na subatomární úrovni. Podařilo se takto teleportovat informaci na vzdálenost 100 kilometrů. K „přepaprsknutí“ člověka, jako to známe ze sci-fi, tak máme ještě hodně daleko, a to nejen v Rusku.

Rusové se ale smělých plánů zjevně nebojí a uvažují například i o zavedení hyperloopu, jaký vymyslel Elon Musk. Dráha by měla spojovat evropskou část Ruska s Dálným východem. Projekt by měl odhadem stát 21 miliard dolarů. Otázkou tak je, jak moc jsou tato velkolepá prohlášení a cíle míněny. Rusko totiž nadále sužují sankce a není zrovna v nejlepší finanční a ekonomické kondici. Představa, že povede technologický vývoj takovýchto parametrů, je sice ohromující, ale zřejmě nepříliš reálná.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu