válkaČeskoslovenskoobjevy

Rusové budou pořádat skutečné Hunger Games. Divákům slibují vraždy i znásilnění

Rusové budou pořádat skutečné Hunger Games. Divákům slibují vraždy i znásilnění
Zdroj: odditycentral.com

Dystopický svět Hunger Games by již brzy měl být skutečností. Ruský milionář Jevgenij Pjatkovsky plánuje v červenci spustit reality show Game2:Winter, jejíž účastníci budou bojovat o přežití v drsné sibiřské krajině s medvědy. Pro dosažení výhry je stejně jako v knižní a filmové předloze povoleno vše.

Simona Knotkova 6. dubna 2017

Bitky, alkohol, vraždy, znásilnění – to všechno a ještě víc slibuje ruská reality show Game2:Winter. Třicet vybraných účastníků v ní bude devět měsíců bojovat o přežití v nemilosrdné sibiřské divočině. Všechno budou v přímém přenosu sledovat diváci z celého světa.

„Nikdo jiný před námi takovou show nedělal. Lidé v ní budou muset využít všechny své dovednosti – sociální, fyzické i psychologické, aby přežili. A vy to budete moci sledovat z kteréhokoliv koutu světa v kteroukoliv denní dobu, během cestování, v práci, v baru či s šálkem čaje na konci dne,“ slibuje Jevgenij Pjatkovsky.

Jevgenij Pjatkovsky

Jevgenij Pjatkovsky

I když popis show slibuje divákům „všechno“, jakékoliv trestné činy budou samozřejmě po konci soutěže stále stíhány ruským zákonem. Soutěžící také musí před začátkem podepsat smlouvu, v níž mimo jiné stojí, že za jakékoliv závažné jednání nenese zodpovědnost pořadatel.

Stejně jako v knižním a filmovém originálu, i zde bude účastníkům povoleno zásobovat se na startu věcmi, které jim můžou pomoci v přežití. Důležitou roli sehrají i sponzoři, kteří svému oblíbenci mohou zajistit věci přes internet.

Ještě před spuštěním drsné show všichni účastnici – 15 žen a 15 mužů – podstoupí náročný výcvik vedený ruskými elitními silami. Teploty až mínus padesát a neustálá hrozba přemnožených medvědů v oblasti ale může skolit i ta největší esa.

Scéna z filmu The Hunger Games (2012)

Scéna z filmu The Hunger Games (2012)

„Účastníkům budou povoleny pouze nože, žádné střelné zbraně. Na místě bude základna s naším týmem a dvě helikoptéry pro nouzové situace. Medvědi ale dokáží běžet rychlostí vyšší než 45 km/h a dva tisíce rozmístěných kamer nebude schopných vidět každý centimetr lesa. Tohle je krutá tajga, ve které se může stát cokoliv a my možná nebudeme schopni poskytnout pomoc včas,“ doplňuje ruský milionář.

A konečná odměna pro vítěze? 43 milionů korun.

Další články

Zavří­t reklamu