válkaČeskoslovenskoobjevy

Ruský vědec tvrdí, že před 14 miliony let jezdily po Turecku vozy dávné civilizace

Ruský vědec tvrdí, že před 14 miliony let jezdily po Turecku vozy dávné civilizace
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Zní to tak šíleně, že už to snad ani šílenější být nemůže. Přední ruský geolog Alexandr Koltypin, který zkoumá oblast zvanou Frygijské údolí v Turecku, došel k závěru, že stopy nebo rýhy v něm nevznikly přírodní cestou, ale že je za sebou zanechala vozidla dávné civilizace.

Tomáš Chalupa 19. srpna 2015

Hlavním důkazem pro tvrzení ruského akademika mají být hluboké rýhy nebo stopy vozidel, které jsou podle něj 14 až 16 milionů let staré. „Můžeme předpokládat, že tato povrchová vozidla jezdila po hlíně nebo vlhkém jílu. Kvůli váze těchto strojů jsou stopy tak hluboké. Později tyto koleje zatvrdly a zůstaly tak dochovány do dnešních dnů,“ vysvětluje Koltypin.

Koltypin je naprosto přesvědčen, že stopy, které pokrývají rozsáhlé plochy údolí, patří dávné civilizaci, možná i mimozemské. „Rozhodně zde nemluvíme o lidských bytostech. Bavíme se o nějakém druhu vyspělých pozemních vozidel. Je zajímavé, že některé koleje se kříží, jiné jsou hlubší než ostatní,“ dodává Koltypin.

Takže si to shrňme. Máme tu podivné koleje připomínající stopy, které za sebou nechává traktor v poli. Jsou vyhloubené v tvrdé sopečné půdě a podle názoru Koltypina jsou staré 14 milionů let. „Vědci se těmto poznatkům vyhýbají, protože by to zcela rozbilo současné klasické teorie,“ dodává Koltypin, proč si podobného objevu nikdo nevšiml. Podle něj stopy zanechala civilizace, která zde existovala dávno před příchodem lidí.

Podle některých kritiků je zajímavé, že starobylá mimozemská civilizace používá stejné rozpětí kol, jaká mají současná vozidla. „Stopy jsou příliš hluboké na to, aby patřily dnešním vozidlům,“ namítá Koltypin.

Další články

Zavří­t reklamu